Problem z generowaniem sygnału

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
de80
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2011 22:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: KRK

Problem z generowaniem sygnału

Post autor: de80 »

Witam,
dopadł mnie problem i potrzebuję pomocy:)
problem polega na tym, iż potrzebuję generować sygnał na wyjściu analogowym karty pomiarowej firmy Data Translation DT9814. Producent dostarcza bibliotekę z VI'iami, z których korzystam wg. exampli.
Problem dotyczy tego iż sygnał który podaję na wejście bloczka Write(Waveform) w postacji właśnie waveforma z którego karta za pośrednictwem odpowiedniego VI'ia dobiera częstotliwości, rozmiar bufora itp., niestety na wyjściu fizycznym dostaję zygnał "rozjechany" w czasie. Kiedy generuję sygnały typu sinus/trójkat/prostokąt z BasicFunctionGenerator działa ok. W przypadku kiedy wrzucam swój waveform(sygnał nieokresowy, składający się z różnych liniowych odcinków) jest problem.

Zauważyłem, że problem dotyczy raczej dłuższych sygnałów, np sygnał 10sek jest ok. Ale już kiedy waveform jest 60sek to pojawiają się problemu.

Próbowałem generować sygnał na wyjściu też za pomocą pętli Timed While Loop oraz wrzucania sampel po samplu na kartę, ale w przypadku obciążenia komputera innymi wątkami to też się rozjeżdża i albo mam "dziury w sygnale" .

Pytanie moje dotyczy sposobu generowania sygnału na karcie pomiarowej deterministycznie w czasie na komputerze klasy PC. Chodzi mi o samplowanie rzędu 100-500Hz. Jak ktoś miał podobne problemy to prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!
Obrazek
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Problem z generowaniem sygnału

Post autor: czab »

Witam

Dopoki nie zamiescisz kodu, exampli, ktorych uzywasz i waveforma, ktorego probujesz generowac nie liczylbym na zaangazowanie forumowej spolecznosci :)
Obrazek
de80
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2011 22:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: KRK

Re: Problem z generowaniem sygnału

Post autor: de80 »

Może masz rację:) poniżej zrzuty kodu dla dwóch przypadków.

Pozdrawiam
Załączniki
Przykład dostarczony przez producenta
Przykład dostarczony przez producenta
Wysyłanie próbek do karty za pomocą Timed While Loop
Wysyłanie próbek do karty za pomocą Timed While Loop
Obrazek
ODPOWIEDZ