Zasilacz TDK 20V/76A

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Zasilacz TDK 20V/76A

Post autor: Grzesiek080 »

Mam mały problem z zasilaczem TDK 20V/76A. Potrzebuje zmienić tryb tego zasilacza na ( zródło prądowe - Current constant) za pomocą komend.
Nigdzie nie moge znaleźć komendy do zmiany tego stanu. Znalazłem tylko odczyt trybu zasilacza.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to mozna zrobić?
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zasilacz TDK 20V/76A

Post autor: AGF »

Jesteś pewien że ten zasilacz ma tryb źródła prądowego. Ja co prawda nie znam tego zasilacza, ale źródła prądowe są zazwyczaj sprzedawane jao "źródła prądowe" i są dużo, dużo droższe od zasilaczy stabilizowanych.


Jakoś nie widzę w asortymencie TDK źródeł prądowych.
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Re: Zasilacz TDK 20V/76A

Post autor: Grzesiek080 »

Wydaje mi sie że ma te funkcje:

http://www.us.tdk-lambda.com/hp/pdfs/Pr ... 507013.pdf

Strona 9 punkt 2.4 "CONSTANT CURRENTMODE"
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Zasilacz TDK 20V/76A

Post autor: PiDi »

Poczytaj sobie punkt 5.2.3 w tym dokumencie. Potem zobacz sekcję 7.11, coś tam jest napisane o rejestrach statusowych, o ustawianiu rejestru odpowiedzialnego za tryb Constant Current (CC)... A przy okazji to są też jakieś drivery: http://www.us.tdk-lambda.com/hp/product ... vers_4.htm
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Re: Zasilacz TDK 20V/76A

Post autor: Grzesiek080 »

Dzieki za pomoc.
Własnie miałem zrobic coś takiego że ustawie prąd na określoną wartość i zasilacz obniży napiecie zeby nie przekroczyć tego prądu.
Wymyśliłem to wczesniej bo widziałem że jak robiło sie zwarcie (przez jakąś tam małą rezystancje - np shunt) to ogranicza napięcie do taakiej wartości żeby nie przekroczyć wczesniej zdefiniowanego "Current Limmit". Czyli CV/CC zmiana nasepuje automatycznie i nie ma możliwości ( sensu) robienia tego poprzez komendy. Można najwyżej sprawdzic w jakim trybie jest zasilacz.

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ