USB-4711A

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
barnej89
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2012 11:19
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

USB-4711A

Post autor: barnej89 »

Witam,
Posiadam urządzenie USB-4711A, które ma we i wy cyfrowe TTL. Do tego układu podłączam urządzenia i efekty ich pracy chce wyrzucić na ekran stosując do tego LabView.
Pytanie
Czy urządzenie USB mogę zaprogramować jak port szeregowy RS 232?
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

USB-4711A

Post autor: Grzesiek080 »

Hejka,

Najpierw sciągnij sobie sterowaniki do tej kart ze strony advantecha.
Pózniej zainstaluj sterowniki do Labview. Jak ci sie uda to zrobić to daj znać.
Co do wysyłania komend przy emulacji comportaa w Visa to lepiej już użyć dll-ek. Bo może sie okazaac że Advantech jeszzce nie zrobił sterowników do Labview dla tej karty i wtedy trzeba użyć dll-ek.

Jeśli uda ci sie zainstalowac strowniki do labview to to juz jest bajka. Uzycie bardzo proste i podobne do sterowników do sprzedu National Instromets czyli DAQmx.
barnej89
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2012 11:19
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: USB-4711A

Post autor: barnej89 »

Właśnie doczytałam, że LabView nie obsługuje portu USB w czasie rzeczywistym. Czy da się to jakoś obejść?
Dodam, że zależy mi na tym, żeby dołączyć do USB-4711A kilka urządzeń generujących sygnał, który powinien na bieżąco pojawiać się na ekranie.
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

USB-4711A

Post autor: MicMac89 »

Jeśli chodzi o zastosowanie do tego LabVIEW pod systemem operacyjnym Windows to dla większych częstotliwości generowania przebiegów mogą pojawić się problemy z utrzymywaniem reżimu czasowego.
Certified LabVIEW Associate Developer
ODPOWIEDZ