Początki

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
modrzew
Posty: 12
Rejestracja: 10 sty 2012 17:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Początki

Post autor: modrzew »

Hej
Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Labview 2009, na razie zajmuję się podstawami programowanie G tj. typy danych i jak to idze i co robi... takie tam, ale mój opiekun zlecił mi zajęcie się problem zaistalowania i sterowania przez Labview zalilaczem instek GW INSTEK PSH-10, i na tym etapie wiem, że używa się portu (?) RS232 i trzeba zainstalować sterowniki aby można było sterować za pomocą karty pomiarowej, ale jak i co już z tym mam zrobić to na razie nie wiem nawet jak ugryść. Czy mogę prosić o pomoc, może jakąś instrukcje co mam zrobić i wogóle gdzie mam tego szukać? Będę wdzięczy za jaką kolwiek pomoc. Dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
adamu
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2012 21:22
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Początki

Post autor: adamu »

Z tego co wiem to aby komunikować się z czymkolwiek przez RS-232 w LabView wystarczy zainstalować sterowniki NI VISA. Po zainstalowaniu w programie Measurment & Automation Explorer powinno pojawić się "Devices and Interfaces" i tam dostępne w systemie porty szeregowe i równoległe. Dalej w LabView wystarczy użyć "VISA Configure serial port", "VISA Read"i "VISA Write" do wysyłania/odbiernia instrukcji no i na końcu "VISA Close". Instrukcje sterujące powinien podać producent gdzieś w dokumentacji.
Miłej zabawy :)
Obrazek
modrzew
Posty: 12
Rejestracja: 10 sty 2012 17:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Początki

Post autor: modrzew »

Hej, dzięki za wcześniejszą pomoc, przydała się bo już ruszyłem z miejsca ale mam problem z którym nie mogę sobie poradzić i nie wiem czy w ogóle dobrze się do tego zabieram. Już potrafie wybrać port i zaprogramować na input zasilacz, ale nie mogę sobie poradzić z tym żeby działał tj. output, to znaczy, że nie tworzy takiego prądu jaki chce tylko cały czas jest w "trybie" przyjmowania poleceń a nie ich wykonywania. Robiłem już parę rzeczy łącznie z gotowymi programami (firmowymi), przez inne polecenia z obsługi, kończąć na tym( załącznik), bo wyskakuje mi tylko!!! jeden błąd, chociaż mam wrażenie, że i tak o jest źle bo będzie potrzebna jakaś funkcja sterująca z instrukcji (próbowałem z tą::CHANnel<x>:MEASure:CURRent ?; ale nie wychodziło), potrafiłby mi ktoś pomóc? Jak będzie pomocne to przesyłam w załączniku mój na wpół działający program i instrukcję do zasilacza z funkcjami). Dziękuje serdeczne za zainteresowanie się moim problemem i wszelką pomoc i wskazówki.
Załączniki
82ST-32020IA.pdf
instrukcja
(161.58 KiB) Pobrany 333 razy
zalilacz ster.vi
program
(11.81 KiB) Pobrany 334 razy
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Początki

Post autor: MicMac89 »

Po przejrzeniu dokumentacji wydaje mi się, że nie dokonałeś ustawienia wartości prądu, więc pomiar nic Ci nie pokaże.
Certified LabVIEW Associate Developer
adamu
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2012 21:22
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Początki

Post autor: adamu »

W takiej formie jak w załączniku nie ma prawa działać, czekasz na odp z zasilacza a wcześniej nie wysyłasz żadnej komendy odpytującej. Próbowałeś z innymi czy tylko CHANnel<x>:MEASure:CURRent ? ? Proponuję przeciągnąć cluster błędu przez wszystkie bloczki i napisać jaki to błąd.
Obrazek
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Początki

Post autor: MicMac89 »

Mile widziane było by rozpoczęcie od konfiguracji portu, następnie spróbuj nadać zapytanie: *idn? . Jeśli prawidłowo skonfigurowałeś komunikację i połączenie z zasilaczem wówczas powinieneś otrzymać w odpowiedzi informację o tym urządzeniu, przy czym jej format jest określony w dokumentacji. Informacja z klastra błędu również będzie pomocna.
Certified LabVIEW Associate Developer
ODPOWIEDZ