symulowanie karty pomiarowej

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
jarekzzz
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2011 23:44
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

symulowanie karty pomiarowej

Post autor: jarekzzz »

Witam
Mam jedno pytanie. Muszę w labview za pomocą sterownika wirtualnej karty pomiarowej stworzyć układ który będzie w trybie ciągłym wyświetlał kolejne próbki sygnału napięciowego podawanego na wejście analogowe karty(dodatkowo muszę dać opcje wyboru kanału pomiarowego oraz okres próbkowania). Moje pytanie brzmi czy jest taka możliwość żeby z 1 karty pomiarowej zrobić generator wartości napięcia a z 2 "klasyczną"kartę pomiarową która pozwoli na odczytanie wygenerowanych wartości. Jeżeli tak to prosiłbym o wskazówki jak to zrobić, jeżeli nie to w jaki inny sposób rozwiać mój problem.

może jeszcze inaczej zapytam
jak ustawić, żeby wyjście dowolnego generatora było wejściem do wirtualnej karty pomiarowej?
Pozdrawiam Jarek
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: symulowanie karty pomiarowej

Post autor: AGF »

Moje pytanie brzmi czy jest taka możliwość żeby z 1 karty pomiarowej zrobić generator wartości napięcia a z 2 "klasyczną"kartę pomiarową która pozwoli na odczytanie wygenerowanych wartości.
No chyba się nie da. Prawdziwa karta pomiarowa czyta swoje fizyczne wejście i niema żadnego cudownego kabla do podłączenia do niej wyjścia karty symulowanej.
jak ustawić, żeby wyjście dowolnego generatora było wejściem do wirtualnej karty pomiarowej?
Przyznam że po drugim pytaniu nie wiem w ogóle o co pytasz w tym poście.

W Labview na pewno nie będziesz miał problemu aby wizualizować symulowane przebiegi. Zobacz bloczek "Simulate signal" i zajrzyj do LV->Help->find example

pozdrawiam i witam na forum
Andrzej
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011 18:35 przez AGF, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ