Pomiar mocy Elektrowni Wiatrowej

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
pawelec5j
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2011 23:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

Pomiar mocy Elektrowni Wiatrowej

Post autor: pawelec5j »

Witam wszystkich. Panowie jestem nowy na formu i o programie LabView dowiedziałem się niedawno tak że proszę o zrozumienie może głupich pytań.
Chciałbym Was prosić o pomoc. Potrzebuje zmierzyć ilość energii jaką Elektrownia wiatrowa mi dostarcza w danym czasie lub okresie. Kolega mi podpowiedział że jest taki program jak LabView który oprócz tego że będzie mi zliczał te kWh to może nawet pięknie kreślić wykresy. Spodobało mi się to bardzo tylko że nie wiem jak się do tego zabrać i czy nie przerośnie mnie to finansowo. Dla lepszego zrozumienia postaram się w skrócie opisać prądnicę i wkleić jakieś fotki.
Otóż prądnica jest typu amerykanka. W statorze jest są nawinięte cewki i połączone w gwiazdę. Rotor składa się z dwóch tarch do których jest wklejone 36 magnesów neodymowych. Czyli na wyjściu otrzymuję napięcie trójfazowe w zakresie od 0-230V. Napięcie prostuję mostkami prostowniczymi w celu podłączenia sterownika Sw-33 który w zależności od napięcia dołancza mi kolejne grzałki. Chciałem podłączyć zaraz za prądnicą licznik energii elektrycznej ale odradzono mi to ponieważ nie mam stałej częstotliwości i odczyt byłby niepoprawny. Poradźcie czy jest jakaś możliwość zbudowania jakiegoś układu opierającego się na LabView. Pozdrawiam. Jeszcze jedno: Pomiary były wykonane zwykłymi miernikami nie specjalnymi typu true (poprawcie mnie) tak że nie wiem czy są poprawne.
Załączniki
6.9kw.png
6.9kw.png (6.81 KiB) Przejrzano 6467 razy
bez obiążenia.png
bez obiążenia.png (6.44 KiB) Przejrzano 6467 razy
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomiar mocy Elektrowni Wiatrowej

Post autor: jogurt_owocowy »

Będzie łatwiej to ogarnąć, jeśli wstawisz schemat swojego układu.
pawelec5j
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2011 23:34
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

Re: Pomiar mocy Elektrowni Wiatrowej

Post autor: pawelec5j »

Dołączam schemat. Trochę małostaranny ale myśle że się z niego odczytacie. Pozdrawiam
Załączniki
Schemat.png
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomiar mocy Elektrowni Wiatrowej

Post autor: jogurt_owocowy »

Może spróbuj wykorzystać takie układy.
Są to układy typu SoC integrujące w sobie sobie moduły pomiarowe, które możesz wykorzystać do pomiaru mocy oraz mikrokontroler, dzięki któremu możesz skomunikować się z LabVIEW.
ODPOWIEDZ