Sterowniki do kamery pod USB

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
michmat88
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2011 21:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Sterowniki do kamery pod USB

Post autor: michmat88 »

Witam,

posiadam kamerę mikroskopową firmy Bresser MicroCam 3MP (nie wklejam linków z uwagi na "antyreklamę" natomiast w googlach zaraz wyskakuje). Ma ona swoje oprogramowanie dostarczone przez producenta, jednak jego funkcje są dla mnie niewystarczające. Chciałbym się z tą kamerą komunikować przez LabView. Mam niewielkie doświadczenie z pisaniem sterowników w tym języku, jednak podstawy programowania znam. Pytanie moje brzmi: gdzie można szukać napisanych już przez kogoś sterowników do konkretnych urządzeń (doszły do mnie słuchy że istnieje taka baza danych "gdzieś") oraz czy można się z tą kamerą porozumiewać przez labview konkretnie pobieranie zdjęć. Czy można użyć jakiś standardowych sterowników do kamer USB ?

Mam nadzieję że nakreśliłem sprawę w miarę jasno. chętnie dopowiem potrzebne informacje.

Moja wersja Labview do 2010, kamera Bresser MicroCam 3MP, system win xp.

Pozdrawiam

Michał
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Sterowniki do kamery pod USB

Post autor: PiDi »

Witam
Zacząłbym od softu wizyjnego od NI (Link) i zainteresował się Vision Acquisition Software. Jeśli ta kamera nie jest jakaś bardzo nietypowa, to powinno wystarczyć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ