wyjście analogowe +/- 5V

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
blumen
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2011 18:21
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

wyjście analogowe +/- 5V

Post autor: blumen »

Potrzebuje taniego wyjścia analogowego o zakresie -5V..+5V. Teraz używam NI MyDAQ i moje stanowisko działa super. Niestety do tego zastosowania Mydaq nie chce zostawić i potrzebuje w to miejsce tańszego rozwiązania. Myślałem o USB-6008 lub USB-6009, ale one niestety mają wyjście 0..+5v a ja potrzebuje tam minusa. Zna ktoś jakieś inne urządzenie, które ma (najlepiej tylko) takie wyjście i będzie współpracować z LabView?
smiglo
Posty: 110
Rejestracja: 18 sty 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wyjście analogowe +/- 5V

Post autor: smiglo »

No może być 6008; dodatkowo na wyjściu dać wzmacniacz operacyjny w konfiguracji odwracającej. Sygnał przepuszczamy albo przez wzmacniacz i mamy wtedy zakres napięć ujemnych albo z jego pominięciem i mamy napięcia dodatnie. Przełączanie np. przez przełącznik 4066 sterowany z wyjść cyfrowych. Tylko ujemne napięcie zasilania potrzebne do wzmacniacza...
A w poprzednim poście próbowałeś z ATMEGĄ i co?? Obiecałeś się pochwalić ;).
smiglo
blumen
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2011 18:21
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

wyjście analogowe +/- 5V

Post autor: blumen »

no właśnie nie wyszło, Przed chwilką w tamtym temacie napisałem, że się nie udało i dlaczego. Do tamtego układu nie mogę dorzucić przesunięcia za pomocą wzmacniacza, bo zrobiłem go 8-bitowym, a 8bit na pełny zakres to przynajmniej o 1 bit za mało. Z tąd moje dalsze kombinacje.

A co myślicie o zrealizowaniu tego w ten sposób (tak jak zaproponowałeś, smiglo, ale z małym uzupełnieniem):

USB-6008 --> wzmacniacz operacyjny (pewnie OP-07, bo jego można zalilać z +/-5V a nawet na 3V podobno działa)

Wzmacniacz zasiliłbym też z USB-6008, a minusa wezme z przetworniczki MAX660 (zasilanej też z tej karty nationala).

Będzie to chodzić? Mam świadomość, że zakres mi wyjdzie w rezultacie około -3V.,,+3V, ale to dobrze :)
ODPOWIEDZ