Błąd przy połaczeniu z cDAQ

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
AWiT
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2011 23:38
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Błąd przy połaczeniu z cDAQ

Post autor: AWiT »

Witam,

Problem wygląda następująco:
Mam vi, który pobiera dane z cDAQ-9174, a właściwie to z jednego z modułów zainstalowanych (moduł wejść analogowych RTD). Gdy uruchamiam VI z otwartym w tle jakimkolwiek projektem ( plik .lvprj) to wywala mi błąd. Kiedy zamknę okno projektu to problem znika i normalnie mogę się połączyć z cDAQ i modułem. Plik nie musi być dodany do projektu.

Mam nadzieję, że jasno opisałem problem. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Artur
Załączniki
Błąd przy próbie połączenia.
Błąd przy próbie połączenia.
_2011-03-15_15-17-27.png (17.13 KiB) Przejrzano 4373 razy
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: Błąd przy połaczeniu z cDAQ

Post autor: Pitol »

Na necie jest tylko jedna historia z podobnym błędem (http://forums.ni.com/t5/Digital-I-O/NI- ... d-p/689253). Z dyskusji wynika, że problem był z MAX'em. W dyskusji tej jest link, w którym wyjaśnione jest jak należy to naprawić. Jeśli to nie zadziała to polecam wykonać to, co wyświetlił komunikat błędu: zadwoń do supportu NI :)
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
AWiT
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2011 23:38
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Błąd przy połaczeniu z cDAQ

Post autor: AWiT »

pitol, problem który opisują w Twoim linku też mi się zdarza, ale z tym akurat sobie radzę. Tutaj ktoś bardzo ładnie opisał problem, dokładnie taki sam jak mój, niestety bez odpowiedzi... A do supportu już dzwoniłem i czekam na kontakt.
ODPOWIEDZ