myDaq

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
de80
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2011 22:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: KRK

myDaq

Post autor: de80 »

Witam,
mam pytania odnośnie urządzenia NI myDaq. Czy ktoś miał z tym już kontakt i jakie są wrażenia? Czy warto w to zainwestować ok 850zł? Szczerze mówiąc parametry są zbliżone do urządzeń typu "oscyloskop usb" z alledrogo ale cena 3 razy wyższa, jednak w tym przypadku liczę na markę NI oraz możliwość połączenia z LabView:)
Z góry dziękuje za informacje.
Bartek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

myDaq

Post autor: Nowszy »

Witaj

Odpowiem z punktu widzenia NI, więc mój głos nie będzie do końca obiektywny.

Otóż wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz tago urządzenia. Jedna rzecz to kwestia samego sprzętu (czyli prędkości i dokładności przetwarzania, typów pomiarów, liczby kanałów..), druga natomiast to sam sterownik i wszelkie dodatkowe materiały wokół niego. Największą zaletą MyDAQa jest właśnie ta druga część, z najważniejszych rzeczy:
- możliwość programowania za pomocą DAQmx - tego samego sterownika który wykorzystuje się przy większości kart akwizycji danych NI
- strony ni.com/mydaq i ni.com/mydaqzone które zawierają sporo dodatkowych materiałów
- integracja z programem Multisim

Od strony sprzętu najważniejsze rzeczy to:
- wejścia\wyjścia audio
- wbudowany multimetr
- linie +-15V

Tak jak mówiłem, wszystko zależy od tego do czego chcesz wykorzystywać tą kartę, jeśli ma to być tylko soft front panel oscyloskopu, który będziesz wykorzystywać na zasadzie 'jest sinus, nie ma sinusa' to MyDAQ nie ma sensu. Jak chcesz korzystać z LV i pisać bardziej zaawansowane projekty - lepiej MyDAQ.

Napisz więcej co chcesz zrobić, to doradzimy.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
de80
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2011 22:46
Wersja środowiska: LabVIEW 2014
Lokalizacja: KRK

myDaq

Post autor: de80 »

Powiem tak, problem w tym, że szukam urządzenia uniwersalnego. Jestem bardzo wkręcony w LabView i chciałbym posiadać kartę pomiarową to kontaktu ze światem rzeczywistym:) z II strony programuje mikrokontrolery i chciałbym mieć możliwość sprawdzenia co się dzieje na poszczególnych portach, ewentualnie zadać jakieś stany logiczne na te porty, sprawdzić poprawność PWMu i itp.
Obrazek
ODPOWIEDZ