Rzeczywiste próbkowanie wielowejściowych kart pomiarowych

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Awatar użytkownika
Ptak
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2008 09:26
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Rzeczywiste próbkowanie wielowejściowych kart pomiarowych

Post autor: Ptak »

Witam wszystkich serdecznie jako że to mój pierwszy post na forum :D
Używam Labview od kilku lat głównie do pobierania danych z urządzeń poprzez RS232 (pHmetry, mutimetry itp.)
Obecnie chodzi mi po głowie większy projekt związany z przetwarzaniem dużej liczby sygnałów pochodzących z dużej liczby czujników (64 - 128). Chodzi o pomiar napięcia (0-10V). Mierzone mają być fluktuacje przewodnictwa elektrycznego w cieczy w różnych punktach naczynia. Jako sygnał wymuszający myślę zastosować napięcie sinusoidalnie zmienne o częstotliwości z zakresu 10-100kHz. Dane mają być tylko zapisane do pliku bez żadnej obróbki i analizy, tym zajmie się inny komp (transmisja po LAN) wyposażony w Matlaba i kartę z technologią CUDA ale to śpiew przyszłości ;)
Znalazłem kartę A/D która mogłaby się nadać do tego celu http://www.kamlab.pl/daq2204/produkt/906.html, ale pojawiła się wątpliwość: Czy deklarowana szybkość próbkowania przez producenta dotyczy wszystkich kanałów naraz czy jest to szybkość osiągana w specjalnych warunkach (np. jeden kanał)?
Nigdzie w dokumentacji nie znalazłem opisu zmian szybkości próbkowania w funkcji ilości używanych wejść sygnałowych.
Więc pytanie do praktyków: Jak to rzeczywiście jest z tym próbkowaniem ?
Ostatnio zmieniony 06 lis 2010 14:53 przez Ptak, łącznie zmieniany 1 raz.
One life, live it - Land Rover
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Rzeczywiste próbkowanie wielowejściowych kart pomiarowych

Post autor: vugie »

To zawsze jest maksymalna prędkość przy 1 kanale uzywanym, chyba że wyraźnie jest napisane że jest kilka przetworników A/C. Jak używasz więcej kanałów, to prędkość max jest odpowiednią liczbę razy mniejsza
Awatar użytkownika
Ptak
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2008 09:26
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rzeczywiste próbkowanie wielowejściowych kart pomiarowych

Post autor: Ptak »

Wielkie dzięki !
Tak właśnie przeczuwałem że nie będzie tak kolorowo :(
Pozdrawiam
One life, live it - Land Rover
ODPOWIEDZ