Emulator klawiatury

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
kapitan7
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2
Lokalizacja: Cz-wa / Wa-wa

Emulator klawiatury

Post autor: kapitan7 »

W wyniku istotnych wniosków z poprzedniego posta pojawił sie problem który nie wiem za bardzo jak ugryźć a jego temat znacząco odbiega od tematu poprzedniego posta.
Chodzi o stworzenie (napisanie w LV) niejako emulatora klawiatury - czyli chodzi mi o to aby LV "naciskało" przyciski klawiatury (liczby litery i znaki specjalne np. TAB).
Ktoś mi zaproponował wysyłanie odpowiednich sygnałów do bufora klawiatury - ale nigdzie (forum labwiev.pl Lavag.org ni.forums i google) nie znalazłem żadnych przykładów ani wskazówek jak się do tematu zabrać

Macie może jakieś pomysły??
kapitan7
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Emulator klawiatury

Post autor: Nowszy »

Coś słabo szukałeś chyba (5. wynik na ni.com wyszukiwane: "simulate keyboard")
http://decibel.ni.com/content/docs/DOC-2233

:>
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Awatar użytkownika
rivui
Posty: 27
Rejestracja: 01 lut 2010 16:50
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5
Lokalizacja: Kopenhaga

Re: Emulator klawiatury

Post autor: rivui »

A jak jestes leniwy to przeanalizuj pliki w tym archiwum rar. WIem ze jest napisane LV 8.0 ale nie martw sie.
Symulacja klawiatury dziala dobrze ale jest to bardzo meczace poniewaz trzeba przygotowywac slowa podajac w tablicach virtual key codes klawiatury co zajmuje troche czasu.

Pozdrawiam
Załączniki
LabVIEW 8.0.rar
(29.44 KiB) Pobrany 363 razy
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Emulator klawiatury

Post autor: Nowszy »

Chyba nie rozumiem w czym problem - w przykładzie który zamieściłem masz już pracowicie zrobioną przez kogoś Event Structure na każdy klawisz - dlaczego po prostu jej nie wykorzystasz? Jak chcesz podawać ciąg znaków do zasymulowania jako string, to napisz VI-a który będzie tłumaczył string na tablicę enum-ów jak w przykładzie.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
kapitan7
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2
Lokalizacja: Cz-wa / Wa-wa

Re: Emulator klawiatury

Post autor: kapitan7 »

Nie pozostaje mi nic innego jak po cichutku iść do kąta i zacząć się wstydzić :ymblushing:

Dzięki za pomoc - jasne jak słońce
kapitan7
ODPOWIEDZ