Znikająca komunikacja po RS

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
kapitan7
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2
Lokalizacja: Cz-wa / Wa-wa

Znikająca komunikacja po RS

Post autor: kapitan7 »

Witam,

Od niedawna w mojej aplikacji działającej bez problemu ponad pół roku pojawił sie problem.
Jednym z zadań aplikacji jest wysyłanie danych drogą SMS (za pośrednictwem modemu motorola G24)
Komunikacja działała bezproblemowo po doszlifowaniu jej ponad pół roku temu.
Jednak kilka tygodni temu pojawił sie "błąd".
Komunikacja się zawiesiła. Przed "naprawieniem" pojawiał się błąd że zawieszał się modem (widać było że kontrolka na HUB-ie moxa wysyła dane ale nie odbiera).
Teraz modem sie nie wiesza - brak wysyłanych komend przez HUB-a (żadna kontrolka nie reaguje - reset modemu nic nie zmienia)
Gdy sprawdzam aplikację na torze błędu pojawia się informacja OK(1073676294) i nic więcej.

No i nie mam pojęcia co jest grane.
kapitan7
kapitan7
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2
Lokalizacja: Cz-wa / Wa-wa

Re: Znikająca komunikacja po RS

Post autor: kapitan7 »

Pomęczyłem trochę problem sam i do"czegoś" doszedłem.

Otóż:
komunikacja znika i jest to spowodowane pracą LabView.
Odczyt następuje w bloczki Visa Read i trwa on w pętli aż do pojawienia się charakterystycznego ciągu znaków.
Jeśli zakończę pracę pętli (przy użyciu Visa close) i zainicjuje port od nowa to komunikacja wraca jak by nigdy nic.

Czy może ktoś z Was wie co jest przyczyną błędu???????

Mogę łatwo to "obejść" - jeśli komunikacja zaniknie zresetować połączenie - jednak komunikacja ma za zadanie wysłanie SMS i pominięcie jednej pętli (w trakcie wysyłania) zablokuje taką operację więc takie obejście problemu mnie nie satysfakcjonuje.

Z utęsknieniem czekam na pomysły i propozycje :D
kapitan7
ODPOWIEDZ