active_x - kontrola urzadzenia

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
artur247
Posty: 23
Rejestracja: 30 cze 2009 13:22
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Birmingham
Kontakt:

active_x - kontrola urzadzenia

Post autor: artur247 »

Moze ktos potrafi pomoc.
Mam podlaczony do komputera poprzez USB - DC Electronic Load 3710A Array Electronic. Wszystko dziala.
Chce uzyc LabVIEW do kontroli tego urzadzenia. Mam biblioteki ocx dla tego urzadzenia. Po ich instalacji mozna wstawic 'active x ' obiekt do 'active x container'. Pytanie co dalej.
Na zakladce 'block diagram' po kliknieciu myszka w opcji 'create' jest cala lista. Pytanie jak tego uzyc zeby np odczytac napiecie z tego urzadzenia.
Ma ktos jakies sugestie?
W zalaczeniu biblioteki ocx, instrukcja jak je zainstalowac i plik z zainstalowanym active x.
Załączniki
LoadDemo arrai curent.zip
(219.73 KiB) Pobrany 338 razy
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: active_x - kontrola urzadzenia

Post autor: Pitol »

artur247 pisze: Pytanie jak tego uzyc zeby np odczytac napiecie z tego urzadzenia.
Najpierw znajdź jakiegoś Chińczyka co Ci pomoże przetłumaczyć instrukcje :) Albo skorzystaj z Google Translate.
Po zainstalowaniu biblioteki ocx masz dostępny obiekt do wstawienia w ActiveX Control. Następnie zgodnie z instrukcją, w której wypisane są wszystkie funkcje, wstawiasz odpowiednie bloczki. Aby wstawić przykładowo bloczek Elc_OpenComm, który wg Google Translate (i zdrowego rozsądku) ma ustawić komunikację należy na diagramie kliknąć prawym na kontrolkę ElcServer, wybrać Create -> Method for ElcServProj1.IElcServer Class a następnie wyszukać metody Elc_OpenComm. Do jej wejść podpiąć należy odpowiednie parametry (wyjaśnione w instrukcji).
Jak odczytać np. napięcie to już musisz sam popróbować kombinacje dostępnych funkcji. Może na necie znajdziesz jakieś rozwiązanie w innym języku co ułatwi Ci złożenie tych funkcji.

Moja wizja odczytu napięcia + gdzie szukać funkcji:
B1.PNG
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: active_x - kontrola urzadzenia

Post autor: wino »

Zamiast kontrolki lepiej w tym wypadku skorzystać z funkcji Automation Open z plaety Conectivity->Active X. Będzie bardziej elegancko. Przykład w załączniku. Żeby wybrać odpowiedni plik .ocx, należy nacisnąć PKM na tą stałą ze strzałką w prawo, dać Browse... i wskazać odpowiedni plik.

Dodatkowo w załączniku wrzuciłem metodę, która powinna odczytać wartość napięcia (Pitol też ją wskazał, więc coś w tym musi być).

Przeglądnąłęm ten chiński dokument, czy jakiś tam i znalazłem dwie metody
1. Elc_OpenComm(Port, BaudRate, Bytesize, Parity, stopSize : integer); i tą musisz zapewne wykonać zaraz po bloczku Automation Open,
2. Elc_CloseComm() tą trzeba na końcu przed Reference Close.
Załączniki
zainztalowany active x.vi
(6.97 KiB) Pobrany 333 razy
Ostatnio zmieniony 27 sie 2010 09:54 przez wino, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Re: active_x - kontrola urzadzenia

Post autor: Pitol »

Faktycznie będzie lepiej... nie wiedziałem o takiej możliwości :)
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
artur247
Posty: 23
Rejestracja: 30 cze 2009 13:22
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Birmingham
Kontakt:

Re: active_x - kontrola urzadzenia

Post autor: artur247 »

Byc moze to bedzie to cos takiego?
Tylko mam pytanie co podstawic w miejsce 'port' napewno jest to zapytanie o 'COM' do ktorego podlaczone jest to urzadzenie ale jakiej funkcji urzyc?
Załączniki
active x.JPG
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

active_x - kontrola urzadzenia

Post autor: Pitol »

Jeśli jest to port COM0 to spróbuj użyć 0. Jeśli COM1 to 1, itd. Może zadziała.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: active_x - kontrola urzadzenia

Post autor: wino »

Jeszcze jakiś bit stopu by się przydał, z tego co widzę to ilość bitów ustawiłeś na 0, a to się może nie udać ;)

Proponuje zajrzeć do manuala urządzenia, generalnie to tam zawsze jest napisane jak skonfigurować komunikację z urządzeniem, bo tak na czuja to może być ciężko.
ODPOWIEDZ