Karta NI-488.2 i problem z GPIB Analyzerem

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
kamus
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2010 14:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Karta NI-488.2 i problem z GPIB Analyzerem

Post autor: kamus »

Witam.Niedawno udało mi się kupić kartę NI-488.2.Pobrałem do niej sterowniki oryginalne ze strony NI i zainstalowałem.Razem z tym zainstalował mi się program Measurement & Automation.Następnie skonfigurowałem wszystko w oknie "devices and interfaces" tego programu.Mam podłączony do komputera analizator stanów logicznych HP16500A.Program po wciśnięciu ikony "scan for instruments" wykrywa go i podaje jego dane.Nie rozumiem tylko dlaczego nie mogę włączyć programu GPIB Analyzer,w którym mógłbym sterować wszystkimi poszczególnymi liniami magistrali GPIB.Może ktoś z was będzie wiedział.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Karta NI-488.2 i problem z GPIB Analyzerem

Post autor: Nowszy »

Podaj dokładnie model jaki masz. GPIB Analyzer nie jest dostępny we wszystkich kartach (jest tylko w tych z '+' na końcu)
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
kamus
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2010 14:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Karta NI-488.2 i problem z GPIB Analyzerem

Post autor: kamus »

Pisze na niej PCI-GPIB/+,a przy złączu zewnętrznym PCI-GPIB IEEE488.2.A jaki dokładnie to model,to nie wiem,gdyż osoba od której to kupiłem za grosze sama nie wiedziała do końca co to dokładnie jest.Zamieszczam załączniki ze zdjęciami karty
Załączniki
SNC00145.jpg
SNC00144.jpg
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Karta NI-488.2 i problem z GPIB Analyzerem

Post autor: Nowszy »

Ta karta to 'zwykłe' PCI-GPIB, plus jest tylko na płytce, bo ta sama płyta jest wykorzystywana do wersji z plusem i bez. Więc niestety twoja karta po prostu nie ma takiej funkcji
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
kamus
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2010 14:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Karta NI-488.2 i problem z GPIB Analyzerem

Post autor: kamus »

Dziękuję za odpowiedzi.Myślę że temat można uznać za zamknięty.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ