Timing dla NI-9211 NI-9205 i SCXI-1125

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
garymarlin
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2009 20:05
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

Timing dla NI-9211 NI-9205 i SCXI-1125

Post autor: garymarlin »

Witam ponownie,
Buduję system pomiarowy oparty o karty wymienione w Tytule.
Może zacznę od problemów z SCXI. Problem polega na ustawieniu parametrów Timingu. Program do akwizycji zbudowany jest tak, że kanały pomiarowe konfigurowane są w MAX-sie i dane trafiają do LabVIEW poprzez Read Task. Docelowo pomiary ciągłe mają się odbywać z szybkością od 1 s do 0.01 s. Do teraz Task dla SCXI ustawiony jest tak: Aquisition Mode - Continuous; Clock Settings - Samples To Read - 100; Rate [Hz] - 100. W tej konfiguracji, program, do dalszej obróbki, dostaje tyle próbek z każdego kanału na ile pozwala czas trwania jednej iteracji w pętli (gdy pętla trwa 1 s. do obróbki trafia tablica 100 wierszy; odpowiednio 0.5s - 50). Problem zaczyna się przy dużej szybkości akwizycji. Zauważyłem, że przy akwizycji danych ze wszystkich 8 kanałów SCXI z szybkością 0.1s, do obróbki trafia od 9 do 11 próbek na kanał, a z szybkością 0.01s to 1 albo żadna. W celu wyświetlenia jednej wartości, z paczki próbek (liczebność zależna od szybkości pętli) wyciągana była średnia.
Ciekawe jest to, że w programie VI Logger SCXI działa poprawnie w tej konfiguracji. Próbowałem już napisać prosty program, który nie będzie zawierał grafiki, ale objawy te same.
Stąd moje pytanie: jak najlepiej ustawić parametry timingu, aby otrzymywać jedną próbkę tak często jak wykonuje się pętla?
ODPOWIEDZ