Jaka karta do pracy dyplomowej

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Gorbaczov
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2009 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Lublin

Jaka karta do pracy dyplomowej

Post autor: Gorbaczov »

Witam
mam do wykonania model domku jednorodzinnego w ramach pracy dyplomowej. W modelu tym zamierzam umieścić kilka czujników oraz diod LED jako oświetlenie. W związku z tym poszukuję karty która miała by możliwość odczytywania stanu czujników oraz sterowania niektórymi funkcjami instalacji takimi jak np włączenie oświetlenia, uzbrojenie alarmu itd. Uczelnia dała mi kartę NI 9005 z bezprzewodowym modułem WLS 9163, jednak karta ta nie posiada możliwości sterowania a jedynie odczytywania. bardzo proszę o jakieś rady bo muszę zdecydować jaką koncepcję wykonania pracy wybrać. z góry bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jaka karta do pracy dyplomowej

Post autor: Nowszy »

Cześć

Po pierwsze - co to jest 9005, bo nie znam czegoś takiego, nie pomyliłeś numeru?
Sprecyzuj trochę więcej, jakie są twoje potrzeby- czy musi to być komunikacja bezprzewodowa? Ile ma być diod LED w tym domku? Z jakimi czujnikami chcesz pracować?
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Gorbaczov
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2009 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Lublin

Jaka karta do pracy dyplomowej

Post autor: Gorbaczov »

właśnie numer 9005 może być niewłaściwy, bo szukałem już informacji na temat tej karty na stronie NI ale nic nie znalazlem. Być może źle zapisałem go sobie podczas rozmowy z promotorem. Karte z modulem dostane do wlasnych rak na poczatku kwietnia. Dowiem się dokładnie o numer i napisze ale wiem na 100% ze ta karta nie posiada możliwości sterowania. Moje potrzeby są uwarunkowane możliwościami karty, ale musze mieć możliwość odczytywania stranu czujników - kontaktron, temperatury, czujnik ruchu(jeszcze nie wiem dokładnie jaki), oraz możliwość sterowania niektórymi elementami - dodami led x 3, uzbrojeniem alarmu ( czyli gdy uzbrojony to otwarcie okna i rozwarcie styków czujnika kontaktronowego spowoduje włączenie alarmu, a gdy nie uzbrojony to wtedy wyłączy się centralne ogrzewanie- zmiana koloru diody z czerwonego na pomarańczowy). to przykłady ale jak już mowilem wszystko uwarunkowane jest możliwościami karty. Ogólnie ma to być zintegrowany system kontroli i ochrony nad budynkiem. Dodatkowo ma być możliwość skontrolowania budynku przez sieć internetową. Moduł WLS 9163 łączy się z komputerem przez kabel sieciowy lub przez WiFi.
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jaka karta do pracy dyplomowej

Post autor: Nowszy »

Jeśli projekt ma być oparty na sprzęcie jaki dostaniesz, bez szans na rozbudowę, to możemy ci pomóc dopiero jak najpiszesz co to za moduł. Aczkolwiek jedno mogę powiedzieć już teraz - moduły analogowe dzielą się na wejściowe i wyjściowe, nie ma takich, które łączą te funkcje. W przypadku modułów cyfrowych sprawa jest prostrza, bo linie cyfrowe zwykle działają w obie strony. W takim przypadku jednak będziesz ograniczony rodzajem sygnałów, jakie możesz odczytać - więc np. czujnik temperatury odpada, chyba że masz taki z wyjściem cyfrowym.
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Gorbaczov
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2009 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Lublin

Jaka karta do pracy dyplomowej

Post autor: Gorbaczov »

Ten moduł to NI 9205 + WLS 9163. Z tego co się dowiedziałem jest to moduł analogowy wejściowy. Nie ma wyjść. Dostałem info, że jest możliwość dokupienia przez uczelnię karty z wyjściami dla moich potrzeb. Jaki model ewentualnie proponujecie? Analogowy czy może cyfrowy? Czy jest możliwość używania jednocześnie dwóch kart? Nie będą sobie nawzajem " przeszkadzać"? Jakie są ograniczenia przy tych kartach dla czujników które wymieniłem wcześniej?
Gorbaczov
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2009 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka karta do pracy dyplomowej

Post autor: Gorbaczov »

Okazało się, że nie będę potrzebował karty do sterowania tym modelem. Sterowanie odbywać się będzie za pomocą przycisków i prostej elektroniki. Dziękuję za pomoc, prawdopodobnie jeszcze nie raz będę miał kłopot z moim modelem i mam nadzieję, że znajda się osoby które będą chciały pomóc. pozdrawiam
ODPOWIEDZ