Układ sterowania silnikiem - pilna prośba !!

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
norman_ave
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2009 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Układ sterowania silnikiem - pilna prośba !!

Post autor: norman_ave »

Witam,

Jestem poczatkowym uzytkownikiem LV. Moim zadaniem jest opracowanie układu sterowania silnikiem w tym srodowisku. Temat bardzo bardzo ogólny. Nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Pierwszą kwestią jest czy zrealizować układ jako model, bez rzeczywistych urządzeń czy wykorzystać fizyczne urządzenia. Jesli chodzi o druga opcję, to wszystko co mam to mikrokontroler LPC 2106. Musiałbym sie w takim razie zaopatrzec w jakis silnik i nie wiem co jeszcze.
Jesli zdecydowałbym się na stworzenie modelu sterowanego urządzenia to i tak nie mam pojecia jak się za to zabrać. Bardzo proszę o jakąś radę, może jakas literatura na temat sterowania, jakis prosty przykład w LV, cokolwiek. Dodam, że same bloczki w LV umiem układać i wiem mniej wiecej o co chodzi (miałem doczynienia z maszynami stanu, i róznymi takimi :D), ale nie mam pojecia jak zbudowac układ sterowania.
Serdecznie dziękuję za każdą pomoc, pozdrawiam.

Maciek
Awatar użytkownika
Silver0000
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0
Lokalizacja: Polska

Re: Układ sterowania silnikiem - pilna prośba !!

Post autor: Silver0000 »

Witaj Maćku... Jakiego rodzaju silnikiem chcesz sterować? Pozdrawiam...
norman_ave
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2009 14:14
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Re: Układ sterowania silnikiem - pilna prośba !!

Post autor: norman_ave »

Hmhm... To tez nie jest sprecyzowane w temacie. Stąd wniosek prosty - takim, jakim jest najłatwiej :). Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym ;) silnik krokowy za 10 zł, wiem, że taki silnik "chętnie" współpracuje z mikrokontrolerem, który mam. Jezeli jednak, łatwiejsze jest sterowanie zwykłym silniczkiem prądu stałego, to nie widzę przeciwwskazań:). Dziekuję za zainteresowanie, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ