Lab View + mikrokontroler = oscyloskop?

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
yogi1980
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2005 00:00

Lab View + mikrokontroler = oscyloskop?

Post autor: yogi1980 »

Potrzebuje zbudować sobie domowy oscyloskop. Dokonuje pomiaru sygnału analogowego poprzez mikrokontroler AVR. Wynik pomiaru chciałbym wysyłać poprzez RS do komputera i obserwować przebieg na monitorze. Posiadam Lab View 5,0 evaluation. Ktoś mógłby mi zaproponowac jakiś schemat? Może chociaż informacje jak skonfigurować komponent odpowiedzialny za odbiór danych.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Lab View + mikrokontroler = oscyloskop?

Post autor: Mikrobi »

yogi1980 pisze:Potrzebuje zbudować sobie domowy oscyloskop. Dokonuje pomiaru sygnału analogowego poprzez mikrokontroler AVR. Wynik pomiaru chciałbym wysyłać poprzez RS do komputera i obserwować przebieg na monitorze. Posiadam Lab View 5,0 evaluation. Ktoś mógłby mi zaproponowac jakiś schemat? Może chociaż informacje jak skonfigurować komponent odpowiedzialny za odbiór danych.
Dostępne jest LabVIEW 7.0 Evaluation i sugeruję żebyś skorzystał z tej wersji. Jeśli będą problemy ze znalezieniem w sieci to pewnie mozna zadzwonić do NI Poland :) Komunikację będzie o wiele prościej wykonac w oparciu o bibliotekę VISA dla portu szeregowego niż stare bloczki w LabVIEW5.0.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
yogi1980
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2005 00:00

Post autor: yogi1980 »

Jakie ograniczenia ma wersja Evaluation??? Bo jeśli te które znalazłem to jestem trochę zawiedziony:


# You may use this version for a maximum of 30 days after you first install it.

# You may run any VI for a maximum of 5 minutes.

# You may keep LabVIEW open for a maximum of 30 minutes before you must close and re-launch it.

# LabVIEW Application Builder is not included, even though LabVIEW 7.0 Evaluation is the Professional Development System.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

yogi1980 pisze:Jakie ograniczenia ma wersja Evaluation??? Bo jeśli te które znalazłem to jestem trochę zawiedziony: ...ciach
Tylko trochę...?:) Rozumiem że NI powinno zatem rozdawać funkcjonalne środowisko jako dodatek do gazety komputerowej? :lol:
A poważnie: to jest konkretne środowisko programowania do konkretnych zastosowań.
Jeśli jesteś studentem a twoja uczelnia ma wykupioną licencję
LabVIEW możesz znaleźć prowadzącego, u ktorego zrobisz projekt realizujący interesujące cię zadanie w LabVIEW. Zyskasz i ty i uczelnia gdy zostawisz rzeczowe opracowanie projektu.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Wersja studencka

Post autor: bogdani »

Witam

Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji.

Istnieje również wersja studencka LabVIEW, która kosztuje ok. 77$ (opis). Do samego LabVIEW jest dodatkowo dołączany podręcznik, który jest dostkonałym wstępem do nauki programowania LabVIEW.

To wszystko pod warunkiem że jesteś studentem.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ