symulacja GPIB

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
coach
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

symulacja GPIB

Post autor: coach »

Czesc czy mozliwe jest zasymulowanie interfejsu GPIB w srodowisku LV 7.1

i dlaczego mam problem z INSTRUMENT IO ASSISTANT

Dzieki wielkie
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: symulacja GPIB

Post autor: Mikrobi »

coach pisze:Czesc
Witaj
coach pisze:czy mozliwe jest zasymulowanie interfejsu GPIB w srodowisku LV 7.1
tak
coach pisze:i dlaczego mam problem z INSTRUMENT IO ASSISTANT
Bo tak.
Zawsze oddany na czas Lokalny Wróż Lapidarny
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: symulacja GPIB

Post autor: Mikrobi »

coach pisze:Czesc czy mozliwe jest zasymulowanie interfejsu GPIB w srodowisku LV 7.1
i dlaczego mam problem z INSTRUMENT IO ASSISTANT
Dzieki wielkie
A teraz poważnie: co masz na myśli pisząć :
coach pisze:czy mozliwe jest zasymulowanie interfejsu GPIB w srodowisku LV 7.1
1. chcesz symulowac pracę interfejsu? czy może raczej 2. komunikować się z urzadzeniami połaczonymi interfejsem GPIB ?
coach pisze: i dlaczego mam problem z INSTRUMENT IO ASSISTANT
Wiesz przy tak postawionym pytaniu automatycznie nasuwa sie podejście jakie masz w poście wyżej.
1. Jaki masz system operacyjny? 2. jakieś informacje o konfiguracji komputera były by przydatne (przynajmniej rodzaj karty GPIB) 3. rozumiem że pracujesz na LabVIEW7.1 4. pomijając opcję że być może ASSISTANT cię nie lubi i dlatego masz z nim problemy :wink: , to może jednak opiszesz konkretnie o jakie problemy chodzi i jakie kroki już podejmowałeś?
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
coach
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Post autor: coach »

No wiec tak ,co następuje
Asistant mnie nie tubi to wiem ja go tez ale. nie mam interfeju GPIB a co za tym następuje nie mam tez dołączonego urządzenia w moim przypadku to "ketlej 2700" .
Mam projekt na uczelni odnosnie tego interfeju, i tam tez mam dostęp do GPIB ale chciał bym cos poskubac w domu a tu jak zwykle problemy.
I co ja mam robic ?
Na uczelnie komunikuje się mi przez asistant bez problemu(miernik przyjmuje dowolne komendy) ale że ja nie mam pojecia wiekszego o labview, nie wiem co z tym sygnałem zrobic ponieważ wysyla mi go jako string a ja chciałbym podłączyc go do np. najzwyklejszego oscyloskopu


Pracuje na winnt 2000 mam przeglądarke IE wersja 5.5
a labwiew to 7.1
Dzieki wielkie za zainteresowanie.
PS .nie rozumiem wczesniejszego postu 8O
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

coach pisze: nie mam interfeju GPIB a co za tym następuje nie mam tez dołączonego urządzenia w moim przypadku to "ketlej 2700" .
Więc w jaki sposób możesz z niego korzystać? Hm, prawdopodobnie rozumiem. Masz na mysli emulację interfejsu, tak by LabVIEW bylo przekonane że ma podłaczone GPIB i miernik?
Bo symulacja pracy interfejsu w postaci aplikacji jest wykonalna, pytanie czy zasadna, ale raczej nie o to chodzi jak wreszcie można wnioskować z dalszej części postu.
coach pisze:Mam projekt na uczelni odnosnie tego interfeju, i tam tez mam dostęp do GPIB ale chciał bym cos poskubac w domu a tu jak zwykle problemy. I co ja mam robic ?
1. Zacząc od nauki programowania w LabVIEW. 2. Spędzic więcej czasu na uczelni. 3. W domu robić tą część aplikacji która nie wymaga obecności interfejsu GPIB. Składnia komend do interfejsu GPIB prawdopodobnie jest podobna jak przy komunikacji przez port szeregowy, zatem alternatywnym rozwiązaniem jest tymczasowa zmiana interfesju (zakladając że możesz zabrać do domu miernik). 4. Na stronach Kiethley'a są nawet programy pod LV dla 2700. - sugeruję pogooglać trochę.
coach pisze:Na uczelnie komunikuje się mi przez asistant bez problemu(miernik przyjmuje dowolne komendy) ale że ja nie mam pojecia wiekszego o labview, nie wiem co z tym sygnałem zrobic ponieważ wysyla mi go jako string a ja chciałbym podłączyc go do np.
najzwyklejszego oscyloskopu
patrz wyżej 1.
coach pisze:Pracuje na winnt 2000
mam przeglądarke IE wersja 5.5
a labwiew to 7.1
przy Win2000 i LabVIEW7.1 wszystko powinno działać prawidłowo.
coach pisze:PS .nie rozumiem wczesniejszego postu 8O
Proponuję przeczytac go jeszcze raz.
a potem jeszcze i jeszcze...;)
Nieprecyzyjne pytania rodzą nieprecyzyjne odpowiedzi. Zwróć uwagę że dopiero teraz zadałeś w miarę sprecyzowane pytanie i porównaj twój post z poprzednim. Zwłaszcza zawartośc informacyjną.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
coach
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Post autor: coach »

Jak mam zadawac precyzyjne pytania jesli te które stosuje są wystarczajace.
Rad wiele uzyskałem i co z tego wynika.... srodowiska labview nie bardzo chce zgłebic bo nie mam na to czasu jak i tez duzo go nie moge poswieć pracy na uczelni.

Czy ja prosze o duzo jesli sie pytam co dalej zrobic z sygnałem zeby go wyswietliło na oscyloskopie,Jest jakis konwenter albo nie wiem czeba dopasowac w jakis sposobe wej z wyj nie wiem.
Szkoda ze ze na marne te posty musze stukac.Bo i tak uzyskuje puste odpowiedzi.

apropo pierwszego postu,jest on bez sensu pod warunkiem ze jego autor nie jest samotny...
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

coach pisze:Jak mam zadawac precyzyjne pytania jesli te które stosuje są wystarczajace. Rad wiele uzyskałem i co z tego wynika....
srodowiska labview nie bardzo chce zgłebic bo nie mam na to czasu jak i tez duzo go nie moge poswieć pracy na uczelni.
Zatem może nie powinieneś był zabierać sie za tą tematykę? W świetle tego co napisałeś powyżej jest to post typu niech ktoś to za mnie zrobi Zatem jesli ktoś tutaj rozwiążę twój problem a ty oddasz ten projekt jako własny i otrzymasz za niego ocene czy będzie to uczciwe? W każdej pracy potrzebny jest czas. Tutaj na: 1. poznanie podstaw środowiska,
potem na
2. podstawy komunikacji w środowisku,
potem na
3. analize problemu
i wreszcie na
4. znalezienie rozwiązań.
Jeśli tym czasem nie dysponujesz poszukaj innego projektu. Jeśli nie chcesz się zapoznawać ze środowiskiem dlaczego pytasz o rady? to ewidentna sprzecznośc, chyba że jest to jak wspominałem post typu "niech ktoś..."
coach pisze:Czy ja prosze o duzo jesli sie pytam co dalej zrobic z sygnałem zeby go wyswietliło na oscyloskopie,Jest jakis konwenter albo nie wiem czeba dopasowac w jakis sposobe wej z wyj nie wiem.
Z całego obecnego tutaj forum, to ty masz fizyczny dostep do sprzetu
i wiesz (zakładam że wiesz) co chesz zrobić.
coach pisze:Szkoda ze ze na marne te posty musze stukac.Bo i tak uzyskuje puste odpowiedzi.
Jak widzisz puste pytania rodzą puste odpowiedzi.
coach pisze:apropo pierwszego postu,jest on bez sensu pod warunkiem ze jego autor nie jest samotny...
Kolejne niezrozumiałe sformulowanie.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
coach
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Post autor: coach »

Ano i wlasnie o to mi chodzi ten projek mam oddac do jutra tj. piątek, wiec malo czasu mam na zgłębienie tematu, a pewnie sam tego nie zrobie (juz zrobiłemtylko malutko)
Na przedmiot z którego mam ten projekt zapisałem się dobrowolnie , niestety stało sie tak ze niemiałem mozliwosci na niego chodzic.Wiec stąd te braki.
Dzieki za pomoc, przepraszam za kłopot.
PAPAP
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

czas...

Post autor: bogdani »

Witajcie
coach skoro masz oddać projekt do jutra, to jak chciałeś odpowiednio wytłumaczyć nam swój problem i jak chciałeś wdrożyć nasze sugestie skoro nie znasz środowiska. Jak napisał Mikrobi wygląda to tak, jakbysz szukał kogoś, kto za ciebie to zrobi. Wybacz, ale to chyba nie o to chodzi.
Nie napisałeś na początku dokładnie o oc ci chodzi i czym dysponujesz, nie pokazałeś co masz zrobione, więc nie oczekuj od nas rzeczowej odpowiedzi, skoro twoje pytanie nie było odpowiednie.
Tak przy okazji, to był na forum już poruszany nie raz temat emulacji urządzeń i były podawane różne rozwiązania, ale to trzeba chcieć znaleźć. Przepraszam za mały off topic, ale czasem tak trzeba.
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
coach
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2004 00:00

Re: symulacja GPIB

Post autor: coach »

co masz na myśli pisząć :
coach pisze:czy mozliwe jest zasymulowanie interfejsu GPIB w srodowisku LV 7.1
1. chcesz symulowac pracę interfejsu? czy może raczej 2. komunikować się z urzadzeniami połaczonymi interfejsem GPIB ?
apropo niejasnych stwierdzen: Po co mam sie komunikowac przez GPIB jak chce go zasymulowac!!!
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: symulacja GPIB

Post autor: Mikrobi »

coach pisze:
Mikrobi pisze:co masz na myśli pisząć :
coach pisze:czy mozliwe jest zasymulowanie interfejsu GPIB w srodowisku LV 7.1
1. chcesz symulowac pracę interfejsu? czy może raczej 2. komunikować się z urzadzeniami połaczonymi interfejsem GPIB ?
apropo niejasnych stwierdzen: Po co mam sie komunikowac przez GPIB jak chce go zasymulowac!!!
A może jednak emulować? Post wcześniej zadałem pytanie:
Mikrobi pisze:Masz na mysli emulację interfejsu, tak by LabVIEW bylo przekonane że ma podłaczone GPIB i miernik?
Nie odpowiedziałeś, jednak z twojej wypowiedzi można
wnioskować że chodzi o emulację interfejsu i miernika. Dobrze, wchodzimy w fazę "ubijania piany na sztywno". Poszukaj programów: zrobionych przez NI albo Keithleya - najklepiej Keithleya na ich stronie www. Powinny pracować z 2700 bez problemów, ale to będą programy dla miernika i karty, czyli nie emulacje (czy też symulacje) ale gotowe przykłady. Jeśli nie znajdziesz ich tamm, poszukaj na NI Zone. Sprawdzone: jest trochę przykladów na stronie Keithleya. Teraz trzeba ich poszukać. Powodzenia
8)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Symulacja urządzeń

Post autor: bogdani »

No i proszę bardzo.
W najnowszych sterownikach NI-DAQmx 7.4 jest możliwość symulowania urządzeń.
Jeszcze tego nie oglądałem, ale zapowiada się obiecująco i wydaje siębyć to doskonałe rozwiązanie na bolączkę wielu użytkowników.

Sterowniki można pobrać ze strony http://www.ni.com - link również w naszej plikowni.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ