Powolny odczyt z OPC serwera

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
kapitan7
Posty: 114
Rejestracja: 31 paź 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.2
Lokalizacja: Cz-wa / Wa-wa

Powolny odczyt z OPC serwera

Post autor: kapitan7 »

Witam,

Pomimo najszerszych chęci muszę wznowić temat.
Próbowałem obejść problem ale jakiego bym sposobu nie spróbował to im więcej zmiennych mam do pobrania tym wolniej ten proces zachodzi i najprawdopodobniej spowalnianie zachodzi w kwadracie (nie jest liniowe).

Tak na marginesie.
Co ciekawe zauważyłem dziwne "ograniczenie" ze strony LV.
Jeśli jakąś zmienną odczytuję pojedynczo i ciągle to LV potrafi wymusić jej pobieranie (widzę na hubie że diody bardzo często świecą i odczyt jest odświeżany kilka razy na sekundę) Gdy tą sama metodą odczytuję więcej (30) zmiennych diody prawie wcale nie mrugają tak jak by było ograniczenie programowe specjalnie stworzone w celu uniemożliwienia pracy na prostych rozwiązaniach przy współpracy z OPC serwerem. Odczyt 30 zmiennych jest wielokrotnie dłuższy niż 30 krotny odczyt pojedynczej.
Może się nie znam ale skoro połączenie zostanie nawiązane ze zmienna to nie widzę innego powodu takiego zachowania.

W związku z tym że próbuje przebrnąć przez pobieranie zmiennych z OPC serwera za pomocą ActiveX z możliwością ustalenia szybkości pobierania zmiennych (wystarczy mi szybkość 1 zmienna / sekundę/ port)
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na wcześniejszego posta tzn.: gdzie jest błąd "3008"? i z czego on wynika? W powyższym poście screen z OPC scopa (tak wg. mnie to grupy i itemy są prawidłowo zdefiniowane ale może się mylę).

Liczę na Waszą pomoc.
kapitan7
ODPOWIEDZ