Komunikacja z karta EAGLE PCI30GA

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Awatar użytkownika
fajfi
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Wrocław

Komunikacja z karta EAGLE PCI30GA

Post autor: fajfi »

Witam!

Od niedawna mam do czynienia z karta firmy Eagle Pci 30ga. Zupelnie nie wychodzi mi skomunikowanie sie z ta karta. Nawet nie mam pewnosci czy karta dziala lub czy zostala prawidlowo zainstalowana. Jak moge to sprawdzic?
Na stronie producenta i w CD-romie dolaczonym do tej karty znalazlem kilka pdf-ow dotyczacych tej karty. Najciekawszy nosi tytul: "edre_labview_examples.pdf" Opisane sa w nim przykladowe programy - niestety ani na CD-romie ani na stronie producenta nie znalazlem tych przykladow. Skad zatem moge je wziac?
Istnieja za to przyklady opisane w pliku "edre_labview_manual.pdf" Czy te przyklady maja cos ze soba wspolnego?
Chcialbym napisac program, ktory odczytuje napiecie podane na wejscie analogowe. Co prawda znalazlem przykladowy programik o nzawie "Acquire_Signal_PCI30.vi" - jednak pokazuje ona caly czas napiecie -5V, niezaleznie od tego co mu podam na wejscie.
Moze cos robie zle?

Z powazaniem

Lukasz Fajfrowski
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Problem ...

Post autor: bogdani »

Być może przyczyna tkwi w złym skonfigurowaniu karty. Czasami trzeba dobrze skonfigurować wejścia karty. Niektóre karty mają wejścia różnicowe i o wspólnej masie. W zależności od tego jak jest skonfigurowana karta, różnie się podłącza sygnały do wejścia karty.
Niestety niektóre karty nie mają tego tak prosto rozwiązane jak to jest w przypadku kart NI.

Nie wiem jakie mozliwości ma sterownik. Kiedyś miałem podobne problemy z kartą IOTech. Trochę się namęczyłem zanim rozwiązałem problem, który był właśnie związany z odpowiednim skonfigurowaniem karty w LabVIEW.

Bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ