USB-interface i webcamra

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

USB-interface i webcamra

Post autor: Gość »

W jaki spsob mozna za pomoca LabVIEW obsluzyc webcamra (USB), ktore jest podlaczone do portu USB?

Probowalem program Pete Parente (The LabVIEW webcam library ) ale niestety nic nie mozna widzec na obraze ktory wyskakuje...
(interesuje mnie najbardzej tez jak moge umozliwic komunikaciej miedzy labview i webcamera (USB) pzez port USB)
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: USB-interface i webcamra

Post autor: Mikrobi »

[quote="Danne"]W jaki spsob mozna za pomoca LabVIEW obsluzyc webcamra (USB), ktore jest podlaczone do portu USB?
Prubowalem program Pete Parente (The LabVIEW webcam library ) ale niestety nic nie mozna widzec na obraze ktury wyskakuje... (interesuje mnie najbardzej tez jak moge umozliwic komunikaciej miedzy labview i webcamera (USB) pzez port USB)[/quote]
Irena He opracowała toolkit PTP (picture transfer protocol) pod LabVIEW.
Link do informacji jest tutaj: http://www.talkaboutprogramming.com/gro ... 53307.html
Pracuje teraz dla http://www.hytekautomation.com/ ale na geocites jest jeszcze jej www: http://www.geocities.com/irene_he
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Informacja

Post autor: bogdani »

Witaj Danne
Próbowałeś może metody opisanej w artykule: Użycie NI-VISA 3.0 do kontroli urządzeń USB. Fakt, że do tego będziesz potrzebował informacje od producenta na temat protokołu transmisji, tzn. komend do komunikacji. W ten sposób może uda ci się odebrać dane w kamery.
Czy wogóle jakieś dane odbierasz z kamery, może problem tkwi nie w odbiorze danych, lecz w ich wyświetlaniu?
bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Webcam - Logitech

Post autor: Mikrobi »

Pewnie już znalazłeś coś takiego w Google:
http://www.warwicktech.freeserve.co.uk/lvdownloads.html
czyli komplet sterowników do kamer internetowych Logitecha.

Jeśli będziesz na tym pracował to proszę daj znać na forum jak się na tym pracuje i jakie są problemy.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

Hej bogdani!

Jeszcze nie probowalem tej metody... Bende musal sie troszke wglebic w to.


Dzekuje za tips....

Danne
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

Hej Mikrobi

Tak juz znalazlem te sterowniki ale i tak dzekuje za pomoc.

Tak naprawde niechce byc ograniczony tylko do webcamer Logitecha...

Dam wiecej znac jak nad tym wiecej popracuje...

(Chetnie pzyjmuje wiecej tipsow)

Danne
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Miezenie czasu....

Post autor: Gość »

Witam!
Czy moze som jakies funkcje w LabVIEW kture by mi pozwolily zmiezyc czas? (np. lile czasu zabiera zeby pzeslac informacie (frames) z webcamra do buferta w labview.)
Poprostu mnie interesuje zmiezyc prestandard, bo dlamnie jest bardzo wazne ile czasu zabiera pzeslanie informacji z webcamra do labview zanim bede mog robic np. analyze obrazu?
Hodzi tu tak dokladnie o real-time i wszystko musi byc szypkie... (komunnikacja miedzy webcamra i LabVIEW).

Danne
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Miezenie czasu....

Post autor: Mikrobi »

[quote="Danne"]Witam! Czy moze som jakies funkcje w LabVIEW kture by mi pozwolily zmiezyc czas? (np. lile czasu zabiera zeby pzeslac informacie (frames) z webcamra do buferta w labview.) Poprostu mnie interesuje zmiezyc prestandard, bo dlamnie jest bardzo wazne ile czasu zabiera pzeslanie informacji z webcamra do labview zanim bede mog robic np. analyze obrazu?
Hodzi tu tak dokladnie o real-time i wszystko musi byc szypkie... (komunnikacja miedzy webcamra i LabVIEW). Danne[/quote]
Funkcje są , oczywiście, proponuję jednak chwilowo rozpocząć od
:arrow: powtórki z języka polskiego.
...potem można to zrobic na przykład w ten sposób
[img]http://layer.uci.agh.edu.pl/~mikrobi/la ... l/czas.png[/img]
Oczywiście ostatnia ramka nie jest potrzebna, w czwartej ramce można już odejmować stany timerów.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2004 15:46 przez Mikrobi, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

No One Is Perfect!
Mysle ze pisane prawidlowo po polsku nie jest istotne w tym problemie... Niewiem jak ty myslisz ale mysle ze najwazniejsze jest ze rozumiesz o co mi chodzi. Bym byl wdzeczny gdybys mog mi pomuc i dawal mi troszke kakretne odpowiedzi.
Danne
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Post autor: Mikrobi »

[quote="Danne"]No One Is Perfect!
Mysle ze pisane prawidlowo po polsku nie jest istotne w tym problemie... Niewiem jak ty myslisz ale mysle ze najwazniejsze jest ze rozumiesz o co mi chodzi. Bym byl wdzeczny gdybys mog mi pomuc i dawal mi troszke kakretne odpowiedzi.
Danne [/quote]
Widzisz, zwracając się do kogoś o radę nie należy jednocześnie okazywać mu lekceważenia.
Forum właśnie w tym celu ma obsługę polskich fontów, aby z nich korzystać. Podobnie nauka języka polskiego w szkołach służy poprawnemu sposobowi formułowania wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2004 17:01 przez Mikrobi, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Nieporozumienie

Post autor: Gość »

Pzykro mi ze to tak wszysto odbieraz.
Myslalem ze moge dostac profesionalna pomoc nie zaleznie od moich brakow w jezyku polskim...
Niestety niemam polskich fontow na klawiatuze i niestety nie mialem polskiego jezyka w szkole wiec prubuje sobie radzic jak tylko moge...
Danne
P.s. Pzykro mi za ostatnia odpowiedz. Zaluwazymem teraz ze dostalem poczebujaca informacje. Niestety ostatnim razem jak sprawdzalem to sie konczyla twoja odpowiec na zdaniu "Funkcje sa , oczywiscie, proponuje jednak chwilowo rozpoczac od powtorki z jezyka polskiego"
Niewiem czy byl jakis bland wiec pzepraszam za moje nieporozumienie...
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Nieporozumienie

Post autor: Mikrobi »

[quote="Danne"]Pzykro mi ze to tak wszysto odbieraz.
Myslalem ze moge dostac profesionalna pomoc nie zaleznie od moich brakow w jezyku polskim...
Niestety niemam polskich fontow na klawiatuze i niestety nie mialem polskiego jezyka w szkole wiec prubuje sobie radzic jak tylko moge...
Danne [/quote]
:oops:
Coż, zatem to mi powinno byc i jest przykro. Przepraszam, nie zdawałem sobie sprawy że rozmawiam z kolegą z zagranicy.
[quote="Danne"] P.s. Pzykro mi za ostatnia odpowiedz. Zaluwazymem teraz ze dostalem poczebujaca informacje. Niestety ostatnim razem jak sprawdzalem to sie konczyla twoja odpowiec na zdaniu "Funkcje sa , oczywiscie, proponuje jednak chwilowo rozpoczac od powtorki z jezyka polskiego"
Niewiem czy byl jakis bland wiec pzepraszam za moje nieporozumienie...[/quote]
Zgadza się, uznałem za niegrzeczne pouczenie które nie zawiera odpowiedzi na pytanie i edytowałem swoją wypowiedź. Jeszcze raz przepraszam.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

Program Pete Parente, działa u mnie, tez miałem trochę problemów zanim doszedłem jak go ustawić ale teraz jest już ok, jeśli nadal cię to interesuje to napisz jakie są obiawy to może będę mógł pomóc
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

Witam Mastercheat1!

Probowalem zrobic to co pisalo na Pete Parente`s stronie ale niestety bez zadnych efektow.

Obiawy jakie napotkalem sa:

Bialoczarny obraz (podobno jest cos nietak w kodze dll)
Zamiast jedneg to widac kilka obrazow.
Trzy normalne a reszta bardzo zniekształcone.
Poza tym sa wszystki obrazy dogorynogami.

Dzekuje naprzod...

Danne
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Post autor: Gość »

No to obiawy podobne do moich.
Trzeba zrobić tak żeby działało:
1. Zainstalowac oprogramowanie od kamery, takie w którym można ustawić rozdzielczość. No i własnie w tym oprogramowaniu nastawić sobie np. 320x240, lub 640x480 (jak się da) wybór zależy od Ciebie i od możliwości kamerki. Po ustawieniu rozdzielczości, oprogramowanie to wyłączyć.
2. Katalogi Webcam oraz Webcam DLL, oczywiście wgrać do katalogu USER.LIB
3. Z katalogu WEBCAM wybrać webcam examlpes/Webcam Continuous Capture. (to pewnie juz robiłeś skoro widziałeś cokolwiek)
4. Driver dajesz "0" w przypadku gdy to jest pierwsza zainstalowana kamerka na twoim Komputerze. (Ja miałem 2 kamerki różnie no i żeby działałe pierwsza to musiałem dawać driver "0", a żeby działała drugo to driver "1")
5. rozdzielczość ustawiasz dokładnie taką samą jak wcześniej w oprogramowaniu do kamerki, czyli jeśli tam było 320x240, to tu też 320x240.
6. teraz możesz już odpalić pliczek VI i powinno chdzić normalnie.
Cały problem polega na ustawieniu rozdzielczości przez jakiś zewętrzny program, bo niestety w programie Pete Parente`s, ta rozdzielczość jest tylko odczytywana i nie da się jej z tamtąd zmienić.
A podejżewam że twoja kamerka ma jakąś dziwną rozdzielczość ustawioną domyślną(ja miałem ten sam problem)
ODPOWIEDZ