Obraz z kamery

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Obraz z kamery

Post autor: Gość »

Witam.
Chcialbym zorietowac sie czy ma ktos informacje czy da rade przechwycic obraz z kamery analogowej za pomoca karty video DVR AJ214 (chipset TECHWELL TW 6800) nie mam MOTION&VISION i nie wiem czy jak zdobyje to dam rade sciagac obraz z kamery analogowej.
A druga sprawa to jak by juz sie udalo za pomoca jakiego grabera (np kupic w NI za 2-3 tys) sciagnac odraz to czy oprocz zapisu jpg, obrobki odrazow LV daje rade zapisac obraz w postaci mpg albo czegos innego co moglbym spokojnie odtworzyc w windows media player??
Pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Obraz z kamery

Post autor: bogdani »

Witaj

Skoro do tej karty są dostępne sterowniki WDM to można próbować wykorzystać dostępne w sieci oprogramowanie do nagrywania wykorzystując kontrolki ActiveX. Powinno się udać, tzn. nie sprawdzałem programów, ale wydaje mi się że powinno się dać.

Co do drugiej sprawy, to jak chcesz dokonywać obróbki obrazu, jak nie masz modułu VISION ? Nagrywać możeszp poprzez wykorzystanie kodeków dostępnych w systemie i oprogramowania do zrzucania z werjść wideo.

bogdani

PS. Proszę następnym razem lepiej dopasować tematykę działu, bo post zostanie usunięty.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Obraz z kamery

Post autor: Gość »

odnośnie drugiej części pytania: moduł IMAQ pozwala na zapis (odczyt oczywiście też) w formacie .avi
gofer
Posty: 6
Rejestracja: 25 sie 2009 02:03
Kontakt:

Re: Obraz z kamery

Post autor: gofer »

Takie pytanko mam. Skoro kolego mówi, że można wykorzystywać kodeki systemowe to w jaki sposób zaprząść do LABview jakiś kodek, który skompresował by mi zapisywany obraz video na dysk.??
ODPOWIEDZ