LabView i Open CV

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
Tomasz8575
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2014 18:21
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

LabView i Open CV

Post autor: Tomasz8575 »

Dzień dobry

Na początek chciałbym się przywitać bo jest to mój pierwszy post na forum. Mój problem polega na tym, że chcę zaimplementować(a w zasadzie wykorzystać już zaimplementowany algorytm) przy użyciu bibliotek Open CV. Na stronie
https://decibel.ni.com/content/blogs/kl ... ith-opencv
znalazłem VI razem z biblioteką DDL i kodem w C (można go stamtąd pobrać w archiwum zip). Jestem niedoświadczonym użytkownikiem i nie za bardzo wiem jak mam to uruchomić. Sama konstrukcja VI wydaje się być prosta, korzysta z bloczka Get Library i wykorzystuje dwie funkcje start_hog i get_results. W linku jest podane, że autor skorzystał z Open CV 2.4.5. Pierwsze moje pytanie jest takie-czy to Open CV się jakoś instaluje? Wkleja się je do jakiegoś katalogu LabVIEW? Bo znalazłem jeszcze coś takiego jak Open CV Warpper. Czy to tylko pliki do których podaję się ścieżkę dostępu dla bloczka Get Library? No i kolejne pytanie-bo mam dwa pliki, jeden to biblioteka DLL a drugi to plik cpp-w jaki sposób wykorzystuje się ten drugi? Mam go odpalić równocześnie w Visual Studio? W jego nagłówku jest #include"opencv2/objdetect/objdetect.hpp". Plik objdetect.hpp znalazłem w Open CV 2.4.5. Nie wiem jak to wszystko mam poskładać, żeby działało. Nie wiem czy w miarę jasno wyłożyłem swój problem, chętnie udzielę dokładniejszych informacji. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już jak to ugryźć.

Tomek
ODPOWIEDZ