Detekcja kolorow

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
skasia
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014 10:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Detekcja kolorow

Post autor: skasia »

Witam,
pracuje wlasnie nad projektem z robotem manipulacyjnym Scorbot. Robot ten ma za zadanie segregowanie pileczek ze wgledu na kolor. Detekcja koloru ma sie odbywac poprzez kamere internetowa dolaczona do stanowiska i skonfigurowana z programem LabView. Przyznam szczerze, ze to moj pierwszy kontakt z tym programem, dlatego tez nie wiem jak sie za to zabrac. Nie wiem jakich komponentow uzyc. Bede bardzo wdzieczna za nawet najdrobniejsza podpowiedz. :)
Awatar użytkownika
Koss
Posty: 23
Rejestracja: 19 paź 2012 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Detekcja kolorow

Post autor: Koss »

Potrzebujesz:
Vision Development Module http://www.ni.com/labview/vision/
NI Vision Acquisition Software http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/pl/nid/12892

Z modułami zainstalują się przykłady (bardzo dobre przykłady!).

W razie dalszych pytań (albo gdybym o czymś zapomniał) pisz!
Obrazek
Extensa - certyfikowani programiści NI LabVIEW
skasia
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2014 10:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: Detekcja kolorow

Post autor: skasia »

Postanowilam zrobic to w inny sposob, ale i tak mam pytania. Moj program w Labview ma polegać na tym, ze gdy w zasięgu kamery pojawi sie piłka, ma wykryć jej kolor, co będzie sygnalizowane przez odpowiednia (dla danego koloru) diodę LED. Postanowiłam wzorować się na przykładzie Color Learn Example for Color Matching Operations, korzystając z funkcji histogramu. Chciałabym aby w momencie pojawienia się na histogramie przewagi określonego koloru zostało to zasygnalizowane przez odpowiednia diodę. Niestety nie wiem jak połączyć dane z histogramu z programem oraz jakiej funkcji użyć aby diody się świeciły. Diody te podłączyłam do portu NI USB-6008. Próbowałam użyć funkcji DAQ Assistant, jednakże, po wybraniu odpowiedniego portu, nie wiem jak połączyć ja do mojego programu.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Detekcja kolorow

Post autor: smiga »

Jeżeli ktoś czeka jeszcze na odpowiedź ... to jest ona tu :) :
viewtopic.php?f=19&t=4086&p=26267#p26267
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ