Paleta Vision and motion

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
Puszkingen
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2014 14:37
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Paleta Vision and motion

Post autor: Puszkingen »

Witam,
założyłem ten wątek ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Posiadam LabView 2012 SP1 student edition, wersja 12.0.1f5. Problemem jest to, że w palecie Viosion and motion nie ma żadnych ikonek. Jakie należy zainstalować biblioteki żeby wszystko ładnie działało. Z góry dziękuję za odpowiedź.
SNT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2013 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Paleta Vision and motion

Post autor: SNT »

Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Paleta Vision and motion

Post autor: Pitol »

A jesteś pewny, że Vision & Motion jest w zestawie Device Drivers? Bo jak na moje oko to do tego jest potrzebny dodatkowy NI Vision Development Module, który parenaście kPLN kosztuje.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
SNT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2013 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Paleta Vision and motion

Post autor: SNT »

Nie jestem pewien ale kiedyś też miałem studencką wersję i dopiero po instalacji NI device drivers pojawiło mi się część nowych ikonek.
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Paleta Vision and motion

Post autor: Paco_MS »

Witam,

musi być zainstalowany Vision Development Module, można go ściągnąć ze strony NI.
Device Drivers pozwala zainstalować sterowniki do kamer, w tym również internetowych (to się chyba nazywa NI IMAQdx)
Nie jestem tylko pewien, czy wersja studencka pozwoli na aktywację produktu, ale jako developed ver, powinna działać jakiś czas.
ODPOWIEDZ