Akwizycja liniowa, problem z triggerem

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
knight016
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2013 13:16
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Akwizycja liniowa, problem z triggerem

Post autor: knight016 »

Dzień dobry,

Realizuje projekt na uczelni związany z akwizycją kamerą liniową i mam chwilowo taki problem:
Ułożyłem program który wykorzystuje sygnał z czujnika podłączonego do karty usb do włączenia drugiej pętli w której znajduje się blok express(w nim jest ustawiony drugi trigger do sczytywania buforów). Program działa dobrze, tylko jakoś wolno, więc z przykładu triggered ring rozpisałem express, a zamiast sygnału z karty usb chcę wykorzystać sygnał po RTSI bezpośrednio z frame grabbera. I tu pojawia się problem bo pętle zaczynają działać osobno(ta z akwizycją włącza się po zastopowaniu czujnika). Myślę, że chodzi o poprowadzenie przewodu sesja w odpowiedni sposób, ale nie wiem jak. Chyba, że ma ktoś inny pomysł na uruchamianie pętli inny niż notyfikacja.
Dołączam oba programy, ten bez usb to ten rozwojowy(drugi stop jest też chwilowo potrzebny ze względu na to, że górna pętla nie reaguje na notyfikacje).
Załączniki
dwa czujniki bez usb.vi
(69.5 KiB) Pobrany 457 razy
dwa czujniki.vi
(182.86 KiB) Pobrany 458 razy
ODPOWIEDZ