Countur Analisys - przykłady

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
marlubin
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2011 20:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Countur Analisys - przykłady

Post autor: marlubin »

Witam,

Czy posiada ktoś z Was jakieś przykładowe programy z wykorzystaniem bloczków IMAQ Extract countur , IMAQ Overlay countur, IMAQ Get countur info ?

Właśnie będę ich używał pierwszy raz, a wiadomo że najlepiej uczyć się na przykładach , a w helpie nie ma żadnych exampli
Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdy przykład w LV 2010
SNT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2013 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Countur Analisys - ptzykłady

Post autor: SNT »

Jeżeli chodzi o przykłady to sprawdź jeszcze Help>>Find Examples...>> zakładka Browse >>Toolkit and Modules>> Vision. Tam może coś znajdziesz.
Dodatkowo tutaj jest prosty przykład: http://forums.ni.com/t5/Machine-Vision/ ... -p/2178948
marlubin
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2011 20:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Countur Analisys - ptzykłady

Post autor: marlubin »

SNT pisze:Jeżeli chodzi o przykłady to sprawdź jeszcze Help>>Find Examples...>> zakładka Browse >>Toolkit and Modules>> Vision. Tam może coś znajdziesz.
Dodatkowo tutaj jest prosty przykład: http://forums.ni.com/t5/Machine-Vision/ ... -p/2178948
Witam,

W grupie Functions faktycznie jest przykład Contour Analysis Example, pomimo że szukałem to wcześniej go przeoczyłem

Mam jeszcze jedną prośbę odnośnie tego bloczku, mianowicie nie rozumiem ustawień ROI. Poniżej screen z opcjami, ale nie wiem jak to odnieść do rzeczywistego regionu który mnie interesuje, który parametr opisuje co?
prośba o objaśnienie
ROI
ROI
ROI.jpg (20.02 KiB) Przejrzano 31015 razy
Czy za pomocą tego VI jestem w stanie znaleźć kontury wszystkich obiektow w interesującym mnie regionie, na obecną chwilę wyszukuje mi tylko jeden, pierwszy w zależności z której strony zacznę szukać
SNT
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2013 13:23
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Countur Analisys - przykłady

Post autor: SNT »

Global recrangular to tablica 1D określająca granice regionu zanteresowania
GR[0]=left
GR[1]=top
GR[2]=right
GR[3]=bottom
W Cotours Type kształt tego, co szukasz, a coordinates to współrzędne (tak samo jak w global rectangular).

Wszystko jest dość dobrze opisane w pomocy. Mam inną wersję Vision bo nie mam tego bloczku.

W celu znalezienia wszystkich konturów spróbuj zmienić Closest to Search Start na jakąś inną opcję. Ewentualnie wrzuć VI'a to rzucę okiem.
ODPOWIEDZ