Biblioteka do obsługi VigoCAM v50

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
TheBill
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2013 11:21
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Biblioteka do obsługi VigoCAM v50

Post autor: TheBill »

Witam

Dopiero co się zarejestrowałem, na wstępie jeżeli umieściłem posta w złym miejscu prosił bym admina o przeniesienie. Jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej opartej na LabVIEW i kamerze termowizyjnej VigoCAM v50, problem rozbija się o połączenie kamery bezpośrednio do LV, wyczytałem niedawno że istnieją biblioteki do LV pomagające w komunikacji tej że kamery. Znalazłem artykuł ale nie mogę znaleźć całego tekstu Link
Moje pytanie jest takie czy może ktoś ma dostęp do tych bibliotek i mógł by mi je udostępnić bądź mógł by mi pomóc jakoś w sprawie odszukania tego tekstu.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Biblioteka do obsługi VigoCAM v50

Post autor: Pitol »

Co do tekstu to możesz spróbować napisać do Katedry Budowy Maszyn na PŚ, może udostępnią.

Z tego co widzę to w bibliografii tego artykułu jest:

Kod: Zaznacz cały

[1] DT VigoCam V50. 
Czyli jakiś manual do tej kamery istnieje. Posiadasz coś takiego? Skoro im się udało, to znaczy, że w tym manualu jest opisane w jaki sposób zrobić taką bibliotekę.
Jeśli nie uda Ci się dostać tego artykułu to trzeba będzie na podstawie manuala samemu zrobić tę bibliotekę do obsługi kamery.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
TheBill
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2013 11:21
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Biblioteka do obsługi VigoCAM v50

Post autor: TheBill »

Mam manuala do kamery i to nawet po polsku ale o bibliotekach do LV ani samym LV nic tam nie ma... a co do stworzenia samemu biblioteki to jestem jeszcze trochę za cienki... Spróbuje napisać do Katedry ale myślę że zostanę zlany tak samo jak przez producenta.
Awatar użytkownika
Pitol
Moderator
Posty: 982
Rejestracja: 19 lip 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Kraków

Biblioteka do obsługi VigoCAM v50

Post autor: Pitol »

W manualu raczej to nie będzie nic o LabVIEW. Z tego co się spodziewam będzie w nim opis funkcji (np. w C/C++, czy innym) do komunikacji. Na tej podstawie można coś już zacząć rzeźbić.
ObrazekObrazekObrazek
Chcesz taki podpis? Zajrzyj tutaj
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Biblioteka do obsługi VigoCAM v50

Post autor: PiDi »

Znalazłeś artykuł, masz autora, masz nawet mail autora... Nie pisz do żadnej katedry, tylko bezpośrednio do osoby.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biblioteka do obsługi VigoCAM v50

Post autor: vugie »

Mamy w firmie taką kamerę oraz bibliotekę DLL do niej. Biblioteka była dodatkowo płatna, więc z oczywistych względów przesłać jej nie mogę. Do tej pory jeszcze z niej nie korzystaliśmy (z biblioteki) ani w LV, ani w niczym innym, więc niestety nie mogę nic o niej powiedzieć poza tym, że istnieje i jest udokumentowana. Bibliotek bezpośrednio do LV z całą pewnością do niej nie było, natomiast zrobienie ich poprzez obudowanie DLL-ki nie jest znowu aż takie trudne. Bez DLL-ki się nie da (praktycznie).
Nic dziwnego, że manual jest po polsku, bo jest to kamera polskiej produkcji - firma Vigo System.
ODPOWIEDZ