LabView problem z kamerka Vision

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
mrwirus
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2012 01:16
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

LabView problem z kamerka Vision

Post autor: mrwirus »

Witam,
Mam problem, mianowicie mam zainstalowany LabView wersje 8.6 razem z pakietem Vision, lecz program nie wykrywa mojej kamerki (w MAXie oraz próbowałem odpalać przykładowy program z użyciem kamery, wyskakuje błąd, że nie znaleziono kamery).
Mam dwie kamerki do dyspozycji:
Microsoft lifecam vx-2000
oraz zintegrowana Namuga 1.3M webcam
Myślicie, że to wina kamerki? A może brak jeszcze sterowników? Dodam, że obie kamerki są widoczne w menadżerze.
Próbowałem również instalować ni imag usb installer ale to również nie pomogło. Z góry dziękuję za odpowiedź.
MicMac89
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2011 20:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

LabView problem z kamerka Vision

Post autor: MicMac89 »

Zrobiłem pracę inżynierską wykorzystującą moduł Vision Development Module i spotkałem się z różnymi błędami więc mogę pomóc. Zamieść zdjęcia tych błędów. Czy inne programy widzą te kamerki?
Certified LabVIEW Associate Developer
mrwirus
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2012 01:16
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Re: LabView problem z kamerka Vision

Post autor: mrwirus »

Witam,
Ponownie zabieram się za próby z Vision dlatego odświeżam temat. Kamerka nie jest wykrywana ani w MAX'ie ani przykładowych programach np. grab. Z kolei w Vision assistancie jest widoczna i mogę pobierać obrazy (Musiałem podmienić plik dll aby działała). Znalazłem parę rad np. aby zmienić wersje windows na angielską lub aby pobrać nowszą wersje LabView lecz niestety obie odpadają, gdyż korzystam z wersji uczelnianej LabView i nie mam możliwości pobrania nowszej wersji.
Załączniki
NI blad.jpg
NI blad.jpg (10.69 KiB) Przejrzano 9132 razy
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: LabView problem z kamerka Vision

Post autor: wino »

Może ci potrzeba NI Vision Acquisition Software

http://joule.ni.com/nidu/cds/view/p/id/2625/lang/en
ODPOWIEDZ