Modbus I/O serwer - nie pobiera danych

Tematyka związana z LabVIEW DSC oraz aplikacji typu SCADA.
behru
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2011 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Modbus I/O serwer - nie pobiera danych

Post autor: behru »

Obecnie wykonuje projekt gdzie czujniki obrotów, przepływu, ciśnienia połączone są z bramą EKI-1224 która pełni funkcję konwertera modbus(rs-485)<-->TCP/IP
Wszystko ładnie połączone, komunikacja działa poprawnie - mogę odczytywać wartości poszczególnych rejestrów lecz to wszystko za pomocą zewnętrznych programów typu simplymodbus TCPIP

Idea jest taka aby wykorzystać moduł dsc labwiew który pozwoli na podgląd parametrów na żywo. Przeanalizowałem sobie mini tutorial
http://www.ni.com/swf/demos/us/labview/dscmodbus/

przykład przetestowany na komputerze - wszystko jest OK

Tworząc analogicznie serwer wpisuje IP bramy (konwertera RS-485) i odpowiednie rejestry w których przetrzymywane są wartości - ale koniec końców nie otrzymuje żadnych danych. Czy coś robię źle? a może labwiew wymaga dodatkowych ustawień? W measurment and automation explorerze w devices and interfaces --> network devices --> dodałem IP i port na jakim pracuje (502) brama i wszystko łączy się poprawnie.

Może ktoś ma pomysł jakich powinienem dokonać zmian aby wszystko poprawnie działało?
behru
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2011 10:15
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Modbus I/O serwer - nie pobiera danych

Post autor: behru »

Problem nieaktualny ;-) Wszystko działa. Sprawdzajcie dwukrotnie wszelkie ustawienia związane z transmisją danych i próbujcie próbujcie próbujcie. Czasem producent urządzenia strasznie zagmatwa kartę katalogową lub zapomni dodać kilku liczb z przodu ;/ Pamiętajcie też jak labwiev adresuje rejestry w protokole modbus rejestr 4000 to 004000 o wbrew pozorom to ogromna różnica dla labwiev :p
ODPOWIEDZ