VHDL DECRYPT

Tematy związane z LabVIEW FPGA oraz programowaniem układów.
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

VHDL DECRYPT

Post autor: lordexod »

Udało mi się deszyfrować wszystkie pliki vhdl w module labview fpga 8.5
co najfajnejsze to bez znajomości jakich kolwiek haseł, i algorytmu programu szyfrującego.
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: jogurt_owocowy »

Hej :]
Gratulacje, choć nie mogę w pełni docenić powagi osiągnięcia, bo nie używam modułu FPGA. A w jaki sposób są te pliki zaszyfrowane i w jaki sposób je odszyfrowałeś?
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: lordexod »

Tak wygląda plik zaszyfrowany.
A co do sposobu szyfrowania to w labview praktycznie można zrobić wszystko.
Thinker
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2009 11:58
Kontakt:

VHDL DECRYPT

Post autor: Thinker »

jaki sposób to zrobiłeś
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: smiga »

Nie wiem czy kolega "lordexod" na pewno rozszyfrował kodowanie, ale pewnym jest, że w trakcie kompilacji kodu na FPGA, która trwa długo (min kilka minut), możemy w sposób jawny podglądnąć wszystkie generowane pliki VHD. Po prost LabVIEW tworzy sobie na czas kompilacji katalog tymczasowy, w którym przechowuje wszystkie pliki bez kodowania. Dopiero po zakończeniu kompilacji trafiają one do katalogu docelowego, gdzie są już zakodowane, a z tymczasowego znikają.

Pytanie moim zdaniem jest inne: jak z tej masy plików vhd wyłuskać ten z kodem, który wpisaliśmy w LabVIEW?
Prosty programik (2 wejścia "a" i "b" oraz 3 wyjścia "a+b", "a-b", a*b") dał mi 135 plików vhd.

Gdyby można było znaleźć taki plik, załadować do innego kompilatora Xilinx , Altera (Quartus II, Max+Plus II) i zaprogramować sobie samą kość FPGA czy CPLD.
LabVIEW mogło by wtedy zastąpić edytor jednego ze wspomnianych wcześniej programów, a one posłużyły by już tylko jako kompilatory i programatory (np przez złącze JTAG)
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: lordexod »

Niewiem jak się kompiluje w tym labview fpga bo zebym coś skompilował musiałbym zainstalować tego całego śmiecia xilinxa, zresztą niemam i tak na czym sprawdzić i niepisałem żadnego programu bo jestem bardziej leniwy niż ci którzy programują w labview, a to był tylko przykład, tak naprawde odkodowałem wszystkie zakodowane pliki vhdl z zachowaniem nazw tych plików, co prawda to nie znam kodowania co prawda po co mam je poznawać kiedy odkodowałem wszystkie vhdl'e. Co do używanie labview do konfiguracji fpga zamiast tego śmiecia xilinxa to miałem coś takiego zrobić dla kart z układami virtex-2, ale mi jestem zbyt leniwy, z resztą nie mam takiej karty, raz nawet chciałem kupić kartę z virtex-2 ale jak dla mnie zadrogo, no chyba że ktoś ma na sprzedaine po atrakcyjnej cenie.
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: jogurt_owocowy »

A cały ten wątek założyłeś po to, żeby się czymś podzielić czy tylko pochwalić?
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: lordexod »

już się podzieliłem, wiadomością że się da odkodować pliki vhdl nie znając algorytmu kodowania tych plików, czy chodziło ci o podzielenie się z konkterną osobą.
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: jogurt_owocowy »

No i jeszcze tym, że "w labview praktycznie można zrobić wszystko".
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: lordexod »

Zgadzam się, że można zrobić więcej niż wszystko, ale mogli by zrobić np.: labview portable i runtime portable.
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

VHDL DECRYPT

Post autor: lordexod »

W związku z oficjalnym dolączeniem oddzielnych plików szyfracji oraz deszyfracji przez firmę "NI" do najnowszego modułu Labview 2010 FPGA (ku mojemu zdumieniu), wreszcie mogę powiedzieć zgrubsza co należy zrobić żeby odszyfrować pliki vhdl. Po zainstalowaniu wyżej wymienionego modułu pliki do szyfracji i deszyfracji znajdują się "LabVIEW 2010\vi.lib\rvi\Utilities\Private" i są do tego potrzebne "niFpgaEncryptVhdlFiles.vi, niFpgaCipher.vi, niFpgaDecryptVhdlFiles.vi". Pierwsze dwa które wymieniłem potrzebne są po to aby odnaleść klucz który jest liczbą 4-bajtową z zakresu od 00000000 do FFFFFFFF, więc szukanie klucza zajmie około 3 godzin, następnie gdy się klucz znalazło wtedy można użyć ostatniego pliku. I to wszystko życzę udanego deszyfrowania.
lordexod
Posty: 46
Rejestracja: 22 sty 2008 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Kontakt:

Re: VHDL DECRYPT

Post autor: lordexod »

Pewnie ten program nadaje się do konkursu. :D
https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-15492
ODPOWIEDZ