Komunikacja między TPC 2006 i FieldPoint RT w LV7.1

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Komunikacja między TPC 2006 i FieldPoint RT w LV7.1

Post autor: Gość »

Witam.
Mam drobny problem związany z komunikacją TCP/IP w VLAN. Na wspomniane urządzenia można bez problemów dokonać deploy, pracuje serwer ftp. Ale już korzystając w programie z TCP Open Connection na kliencie oraz TCP listen na serwerze wyskakuje timeout bądź niezdefiniowany błąd. Urządzenia mają stałe IP, wersja bibliotek na urządzeniach pochodzi z LV 7.1. Nie pomaga również zmiana lokalizacji serwera i klienta. Jako serwer nie pracuje ani FP ani Touch Panel.
Ciekawy jest fakt, że urządzenia spoza sieci VLAN z biblioteką TCP śmigają bez problemów. A ja nie mam innej drogi niż TCP/IP, chcąc połączyć FP RT i TPC 2006.
Będę wdzięczny za garść informacji, może odnośnie samej VLAN.
Krzysiek
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Komunikacja między TPC 2006 i FieldPoint RT w LV7.1

Post autor: bogdani »

Witam

Może pakiety w wykorzystywanym VLANie są filtrowane i poprostu nie dochodzą do celu ? Skoro poza VLANem wszystko śmiga to przyczyna twki wydaje mi się w konfiguracji samego VLANu.

bogdani

PS. Temat przeniosłem do bardziej pasującego działu. Proponuję zarejestrować się co zapewni używanie swojego podpisu. Bo kilka ostatnich Twoich postów ma różne podpisy, a widzę że kolega ma coś do powiedzenia, więc zapraszam.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
witl
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Komunikacja między TPC 2006 i FieldPoint RT w LV7.1

Post autor: witl »

witam,
ja mam podobny problem, z tym że u mnie komunikacja jest, ale coraz wolniejsza. Program składa się z dwóch podprogramów:
- serwera który wysyła stany wejść cyfrowych i temperatur z fieldpointa na żądanie klienta
- klienta który znajduje sie na touch panelu Sutron tp121, ma on za zadanie wyświetlać stany wejść w fieldpincie

wszystko jest fajnie jak klient znajduje sie na PCcie, wtedy updateuje kontrolki prawie natychmiast, a po wgraniu na toupanel na początku jest w miarę szybko a po chwili opóźnienie może sięgać nawet minut. Wygląda jakby procesor nie wydalał. Mozna jakoś sprawdzić obciążenie proca na PDA? U mnie jest Windows CE.net v.4.20
ODPOWIEDZ