Strona 1 z 1

Multipleksowany odczyt napięcia z Arduino.

: 22 gru 2016 22:25
autor: scyzor663
Witam wszystkich serdecznie. Szukam porad (wskazówek) w zakresie stworzenia programu do odczytu napięcia z Arduino Uno.
Mam program, który w nieskończonej pętli while generuje sygnały prostokątne na wyjścia arduino, są to sygnały o częstotliwościach poniżej 1 Hz. Ogólnie nic ciekawego i trudnego. Problem pojawia się gdy chce wykonać odczyty napięcia z wejść analogowych. Do odczytu jest 11 napięć a wejść jest tylko 6, dlatego też zastosowane zostały zewnętrzne multipleksery analogowe, które w zależności od stanu na jednym z wejść przełączają badane sygnały. Sygnał przełączający też jest generowany z Labview i wysyłany na wyjście cyfrowe Arduino. I tutaj pojawia się problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Szukam rozwiązania jak w zależności od stanu sygnału sterującego zapisywać wartości do tabeli. Odczyt sygnału ma być wykonywany z częstotliwością 10 Hz, a sygnał sterujący ma mieć 100 Hz (minimum, im więcej tym lepiej aby próbki pomiarowe dwóch sygnałów były jak najbliżej siebie). A więc miało by to wyglądać np. tak:
10 ms - zapis wartości 1 sygnału pomiarowego , 10 ms zapis wartości 2 sygnału pomiarowego, 80ms - przerwa, 10 ms zapis wartości 1 pomiaru itd. Próbowałem z przełączającymi się za pomocą sygnału sterującego pętlami case, ale program nie działał. Prosiłbym o jakieś porady jak można to zrobić, dokończenie tego programu jest dla mnie bardzo ważne ;)

Multipleksowany odczyt napięcia z Arduino.

: 23 gru 2016 07:23
autor: mnawotka
Wrzuciłbyś kod appki to łatwiej wypatrzyć błąd.

Multipleksowany odczyt napięcia z Arduino.

: 23 gru 2016 09:21
autor: micard
Po odpaleniu labview, masz możliwosć wybrania przykładowych projektów. Jest wśród nich continuous measurement and logging. Zacznij od niego.

Re: Multipleksowany odczyt napięcia z Arduino.

: 23 gru 2016 17:40
autor: scyzor663
mnawotka pisze:Wrzuciłbyś kod appki to łatwiej wypatrzyć błąd.
Tak jak pisałem, w programie mam obecnie tylko generowanie sygnału, pomiary nie działały, więc je usunąłem...
micard pisze:Po odpaleniu labview, masz możliwosć wybrania przykładowych projektów. Jest wśród nich continuous measurement and logging. Zacznij od niego.
Przejrzałem i szczerze mówiąc to dla mnie jakiś kosmos.