Pulsometr, GPIB, analiza wyników

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
kuba112358
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2014 18:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Pulsometr, GPIB, analiza wyników

Post autor: kuba112358 »

Witam. Może w kilku słowach określę mój projekt a później mój problem :)

Mam wykonać pulsometr transmisyjny. Wybrałem laser małej mocy oraz miernik hp 8153a lightwave wyposażony w złączez gpib. Całość pracuje w następujący sposób: laser przechodzi przez palec i następnie trafia do miernika który mierzy moc natężenia wiązki która przechodzi przez palec podczas pulsowania krwi. Wszystko odseparowane od otoczenia czarną w środku obudową aby miernik mierzył tylko i wyłącznie moc wiązki lasera.
Wszystko działa bo po podłączeniu miernika do oscyloskopu można zaobserwować puls. Jednak w Labview nie jest już tak kolorowo.
Co działa:
- komunikacja przez port GPIB,
- zapytanie i odpowiedz z miernika, konwersja odpowiedzi z typu string do wartości numerycznej bez utraty przedrostka SI
- wykreślenie wykresu

Z czym problem:
- sygnał z miernika jest na poziomie nW i jest bardzo zaszumiony, jaki filtr zastosować aby go znacząco odszumić?
- w jaki policzyć ilość stanów wysokich? sygnał na wykresie jest podobny do trójkąta

W załączniku dodaje plik vi. Pozdrawiam!
Załączniki
PULSOMETRTRANSMISYJNY.vi
(14.84 KiB) Pobrany 437 razy
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Pulsometr, GPIB, analiza wyników

Post autor: PiDi »

1) Z czym się łączysz po GPIB? Z miernikiem czy oscyloskopem? Jeśli z miernikiem, to jak i gdzie podłączasz oscyloskop? Jakim sposobem sygnał na oscyloskopie jest "ładny", a odczytywany z miernika "zaszumiony"?
2) Odpowiadając bezpośrednio na Twoje dwa pytania: na podstawie VIja, który załączyłeś, nie da się nic powiedzieć - to tylko komunikacja ze sprzętem. Załącz przebiegi, które dostajesz, to będzie można pomyśleć nad filtracją i liczeniem impulsów.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kuba112358
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2014 18:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Pulsometr, GPIB, analiza wyników

Post autor: kuba112358 »

po GPIB łącze się z miernikiem. Dodatkowo z przedniego panelu miernika mam wyprowadzone wyjście które jest podłączone do oscyloskopu przez kabel bnc.
Nie do końca sygnał na oscyloskopie jest "ładny" pokazuje dokładnie to samo co wykres w VIju. Postaram się pobrać jutro jakieś przebiegi i tutaj dołączyć.
ODPOWIEDZ