Ilość historii wyświetleń w zależności od zakresu osi czasu

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
pawelb
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2014 18:40
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Ilość historii wyświetleń w zależności od zakresu osi czasu

Post autor: pawelb »

Witam serdecznie wszystkich pasjonatów LabVIEW,

Jest to mój pierwszy post na forum i chciałbym się podzielić następującym problemem.
Odczytuję w czasie rzeczywistym sygnał sinusoidalny w dolnej pętli. Następnie sygnały o różnych częstotliwościach i amplitudach kolejkuję i wyświetlam je w głównej pętli po 2 na Wafeform Graph. Chciałbym aby sygnał był w jednej pętli 'wyświetlającej' zapamiętywany, tworzona była historia. W zależności od ustawionego zakresu osi czasu, na wykresie graph rysowało się określona liczba przebiegów. Np. dla 1000ms by zapamiętanej tablicy pojawiło się 10 przebiegów. Jednak nie zależy mi
konkretnie na tablicy a na samym wyświetleniu. Próbowałem rozwiązać ten problem tworząc pętle zależną od parametrów osi czasu. Następnie w tej pętli stosując bloczek insert to array dodawać kolejne wartości z poprzednich pętli (taki był cel).
Zamieszczony kod przedstawia jedynie symulację przebiegu ale idea jest zachowana.
Aby przyspieszyć działanie aplikacji chciałbym wyświetlać np co 10 odczytów/przebieg (żeby sygnał się nie nakładał) sinusa (10 pętli). Chciałem
zapisywać do tablicy dane z przebiegów i użyć bloczka Delete from array, jednak poprawy szybkości działania nie widać oraz sygnały się niestety dalej nakładają.
Moje doświadczenie w Labview jest bardzie teoretyczne (amatorsko/symulacyjne/uczelniane) i mam czasami problemy z rzeczywistymi sygnałami więc proszę o wyrozumiałość.

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.
Załączniki
labview.jpg
ODPOWIEDZ