cRIO nie jest widoczne w MAX

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
malpecka
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2012 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: malpecka »

Witam wszystkich,
Mam problem z CompactRIO - sprzęt nie jest widziany w MAXie (Measurement and Automation Explorer), odpowiedział jednak na ping.
Wyłączyłam zaporę, ustawiłam statyczny adres IP - cRIO nadal nie jest widoczne. Przy próbie dodanie ręcznie w MAXie pojawia się informacja: Unable to initialize connection to remote terget.
Ma ktoś jakiś pomysł, co można zrobić w takiej sytuacji? Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: bogdani »

Witaj na forum

Czy masz zainstalowane sterowniki NI-RIO?

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Re: cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: TuChoLa »

Ja mając nawet problemy ze sterownikami widziałem cRIO w MAXie, patrzysz w odpowiednim miejscu? cRIO jest widoczne w Remote systems. Z mojego doświadczenia wynika, że przy pierwszym podłączeniu cRIO (ogólnie lub po formacie/aktualizacji) najlepiej wykonać bezpośrednio do komputera kablem scrossowanym, nie zawsze jest to potrzebne ale aktualnie prewencyjnie zawsze tak robię.
malpecka
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2012 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: malpecka »

bogdani pisze:Witaj na forum

Czy masz zainstalowane sterowniki NI-RIO?

bogdani
Faktycznie nie miałam zainstalowanych sterowników NI-RIO, po zainstalowaniu cRIO jest widoczny w MAX :) Dziękuję :)
Teraz niestety mam kolejny problem. W Project Explorer po wybraniu New»Targets and Devices nie wykrywa mi mojego cRIO....
TuChoLa
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2012 09:48
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: TuChoLa »

A klikasz prawym na "Project: nazwa.lvproj" czy na "My computer"? Prawidłowo powino być PPM na Project >> New >> Targets and Devices i rozwijasz odpowiednią gałąź. Jak już tak robiłeś albo nadal nie działa, to sprawdź w MAXie czy prawidło widzi cRIO, tzn. nie ma np żadnego Warninga lub komunikatu typu "inconsistent IP" i posprawdzać czy wszystko jest ustawione prawidłowo.

Warto też sprawdzić czy na cRIO zainstalowane najnowsze oprogramowanie. Rozwijasz drzewo od cRIO w MAXie, PPM na Software >> Add/Remove i patrzysz co masz aktualnie zainstalowane i czy jest coś nowszego w systemie.
malpecka
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2012 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: malpecka »

Klikam prawym na "Project: nazwa.lvproj". W MAXie widzi prawidłowo, System State: Connectes - Running.
Jest jedna rzecz, która mnie trochę niepokoi. Ponad rok temu tworzyłam coś na uczelni (oczywiście sprzęt był już podłączony, wszystko zainstalowane). Kojarzy mi się (nie wiem, czy dobrze, to takie moje wspomnienia), że w celu stworzenia nowego projektu klikałam po prostu w oknie głównym LabVIEW na dole FPGA Project -> Go. W tym momencie gdy kliknę Go otwiera mi się Help....
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: bogdani »

Masz LabvIEW Real-Time i LabVIEW FPGA zainstalowane?

Drugie pytanie co jest w helpie, który ci się otwiera?
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
malpecka
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2012 20:13
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: cRIO nie jest widoczne w MAX

Post autor: malpecka »

Miałam zainstalowane. Zdenerwowałam się jednak, zrobiłam format, zainstalowałam wszystko po kolei jeszcze raz i działa! :)
Dziękuję wszystkim za pomoc :)
ODPOWIEDZ