CompactRIO - problem z wykonywaniem programu w RT

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
Badosz
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2013 10:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

CompactRIO - problem z wykonywaniem programu w RT

Post autor: Badosz »

Witam.
W ramach pracy inżynierskiej pracuję ze sterownikiem cRIO 9004. Posiada on 4 moduły (cyfrowe wejścia i wyjścia oraz analogowe wejścia i wyjścia).
Napisałem prosty program wykonywujący się w pamięci sterownika, który co 0,5 sekundy załącza i wyłącza cyfrowe wyjście.
W tym miejscu pojawia się problem. Gdy program jest uruchomiony na laptopie, wtedy sterownik realizuje zadanie bez problemu. Jednak gdy zamknę wykonywanie programu na laptopie, wtedy sterownik zaprzestaje realizację programu. Po zresetowaniu kontrolera i ponownej próbie odpalenia programu na laptopie wyskakuje błąd:

"Errors were detected in the target log when connecting to the target:

LabVIEW: VI is not loadable.

In a built application, this error might occur because the VI being loaded was last compiled for a different OS, in which case you must save the VI on the current platform. This error also might occur if the VI is a polymor"

W załączniku przesyłam screen projektu oraz programu.

Proszę o pomoc.
Załączniki
Error1.JPG
Error1.JPG (59.27 KiB) Przejrzano 8673 razy
Kod programu.JPG
Projekt.JPG
Projekt.JPG (34.34 KiB) Przejrzano 8677 razy
milten
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2011 20:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

CompactRIO - problem z wykonywaniem programu w RT

Post autor: milten »

Ustaw skompilowaną aplikację jako Startup (prawym przyciskiem myszy na "My Real-Time Application" i tam powinno być coś takiego). Po restarcie cRIO nie wie, ze ma uruchomić właśnie tą aplikację.
Obrazek
Badosz
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2013 10:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

CompactRIO - problem z wykonywaniem programu w RT

Post autor: Badosz »

Dziękuję za szybką odpowiedź.
W skompilowanej aplikacji mam już zaznaczone "Run as startup", mimo to program nie działa.
Przypomnę jeszcze, że tej chwili warunkiem działania programu jest jego jednoczesne uruchomieniu na laptopie. Gdy zamknę program na laptopie (bez restartu sterownika) wtedy sterownik też nie odpowiada. Po jego restarcie wyskakuje błąd jaki przedstawiłem wyżej.

Przez weekend nie mam dostępu do sterownika, więc ponowną pracę na nim rozpocznę w poniedziałek.
Z góry dziękuję za pomoc.
milten
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2011 20:49
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

CompactRIO - problem z wykonywaniem programu w RT

Post autor: milten »

Zbyt dawno robiłem coś na jakimkolwiek RIO, żeby wiedzieć dokładniej w czym może być problem.

Popraw jeszcze kod, bo na zwykłe miganie diodą to to okropnie skomplikowałeś.
Obrazek
Badosz
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2013 10:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: CompactRIO - problem z wykonywaniem programu w RT

Post autor: Badosz »

W załączniku zamieszczam projekt wraz z programem.

Kod rzeczywiście jest skomplikowany, ale planuję wykonywać na sterowniku trochę bardziej skomplikowane programy, więc z tym powinien poradzić sobie bez problemu. Nie zawiera on błędów i jest poprawnie wykonywany, gdy jest odpalany na laptopie(host'cie).

Im dłużej zastanawiam się nad tym, tym bardziej dochodzę do wniosku, że coś nie tak musi być ze sterownikiem. W poniedziałek zadzwonię do wsparcia technicznego National Instruments. Mimo to proszę o dalszą pomoc, ponieważ jeśli chodzi o programowanie w labview i sterowników crio jestem raczkujący w tym temacie.
Załączniki
crio ip.rar
(395.9 KiB) Pobrany 451 razy
ODPOWIEDZ