Modbus Ethernet w RT

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
waldo
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2005 00:00
Lokalizacja: Malbork

Modbus Ethernet w RT

Post autor: waldo »

Witam,
mam problem dotyczacy komunikacji protokolem Modbus w trybie rzeczywistym...
Ogolnie sprawa wyglada tak:
Mam sterownik PLC NI cRIO i na nim w trybie rzeczywistym ma dzialac SLAVE Modbusa,
PCet dziala w trybie MASTER,
dane, ktore mam wymieniac miedzy nimi pochodza z INPUT i HOLDING REGISTERS (nazewnictwo z exampla dolaczonego do biblioteki pod LV),
Polaczenie miedzy Master a Slave odbywa sie w sieci lokalnej (port standardowy 502),
adresy IP:
PLC - 192.168.1.251
PC - 192.168.1.10
Przyklad aplikacji MASTER i SLAVE to przerobione example (usuniete COIL'e) dolaczone do biblioteki MODBUS pod LV (korzystam z wersji 7.1), ktore lokalnie tzn. Master uruchomiony na jednym PC a SLAVE na drugim PC dzialaja poprawnie, natomiast gdy uruchomie SLAVE w trybie RT niestety nie komunikuje sie z nim Master uruchomiony na PC.
Czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje :?: ze w trybie "Lab for Windows" wszystko jest w porzadku, natomiast gdy Slave dziala w trybie RT a Master "Lab for Windows" komunikacja nie nastepuje :?: tzn. nie odczytuje ani nie zapisuje wartosci rejestrow...
z gory dziekuje za wszelka pomoc...
..::** w@ldo **::..
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Re: Modbus Ethernet w RT

Post autor: rumcajs »

Nie za bardzo rozumiem?
Pisząc:
"natomiast gdy uruchomie SLAVE w trybie RT niestety nie komunikuje sie z nim Master uruchomiony na PC"
masz na mysli PC który ma symulować SLAVE'a i Aplikacja działa na nim w trybie RT?
Przełączenie LV w tryb RT oznacza pracę na aplikacji umieszczonej (deployed) na urządzeniu typu RT (twój PLC cRIO).
Tak więc przełączenie LV w tryb RT ze wskazaniem na IP drugiego PC (symulującego modbus Slave) nie ma najmniejszego sensu ponieważ PC z standardowym OS nie jest maszyną RT - czasu rzeczywistego.
Tak więc testując aplikację (komunikację modbus TCP/IP) na dwóch PC muszą one pracować w trybie "labview for windows". Jeżeli natomiast pragniesz "podłączyć się", pracować na aplikacji umieszczonej w twoim PLC cRIO przełączasz LV w tryb RT (IP twojego PLC) i działasz na programie znajdującym się w twoim PLC.
Rumcajs.
ODPOWIEDZ