Punkty pomiarowe

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
Kretoslaw
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2010 11:42
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

Punkty pomiarowe

Post autor: Kretoslaw »

Witam,
W załączniku zamieszczam mój program szczytujący wartości z czujników podczas pracy silników hydraulicznych (Tutaj zasymulowałem sygnały, dostęp do modułu akwizycji mam tylko na uczelni). Program po uruchomieniu i nastawie parametrów (liczba pomiarów to liczba charakterystyk, które chcemy zdjąć, a początkowe wskazanie momentu to wartość jaką musimy odjąć wynikająca z genialności sprzętu :P). Problem jest następujący. Po uruchomieniu pierwszego pomiaru i po naciśnięciu przycisku zapisuj do pliku zaczyna się zapis danych. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to że nie znajdziemy człowieka, który byłby w stanie zmieniać np. ciśnienie w tym samym czasie i z tym samym przyrostem w każdym pomiarze. Po uruchomieniu pomiaru pierwszego powinniśmy zdejmować kolejne punkty pomiarowe. Taki punkt powinien być średnią z wyników otrzymywanych przez np. następną sekundę (ten czas też trzeba by ustawiać) . W praktyce: Klikamy na kontrolkę punkt pomiarowy, program zapamiętuje wyniki pobrane przez sekundę, uśrednia je (to ważne musi być to jedna liczba) i dopisuje do pliku o nazwie np. moment_1, po ponownym kliknięciu punktu pomiarowego dodaje następny wynik i po naciśnięciu przycisku stop przechodzi do następnego pomiaru w którym także zmieniamy cisnienie (ale przy innych parametrach pracy ) i zdejmujemy kolejne punkty do kolejnego pliku (moment_2). Ma ktoś może jakieś sugestie ? Z góry dziękuję
Załączniki
zapis finalnie.vi
(897.41 KiB) Pobrany 465 razy
wykres.png
ODPOWIEDZ