TCP/IP->RS-232

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
dabek63
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2010 10:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

TCP/IP->RS-232

Post autor: dabek63 »

witam,
Mam pod ręką aktualnie cRIO-9022. Dopiero niedawno odpaliłem LV i jeszcze nie ogarniam
tak jak trzeba. Chcę napisać aplikację, która wysyła do cRIO informacje sterujące przez tcp/ip, np. po prostu
8 bitów, a potem po swoim porcie com, wysyła rs'em232 do mikrokontrolera, który coś na tej podstawie
wykonuje. Prosiłbym o podpowiedź jak to najlepiej wykonać, jak zorganizować cały program żeby było to jakoś sensownie :).

Ma to być jeszcze wykonane na wi-fi, np.module usb wi-fi dongle, z tego co zrozumiałem wystarczy jakoś w LV dograć sterowniki i można
to VISA obsłużyć ?

Jak wgrać program na stałe do cRIO ? W real-time project są 3 opcje, Continuos communication architecture, state machine i custom ? czy to będzie custom ?

z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
dabek
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

TCP/IP->RS-232

Post autor: Nowszy »

Witaj na forum.

Na początek zdefiniuj, jaka jest twoja znajomość LabVIEW i architektury Compact RIO. Jeśli któregokolwiek z nich jest słaba, to sugerowałbym najpierw naukę podstaw, potem zabieranie się za właściwy projekt. Jeśli znasz już LV, ale nie znasz cRIO, to tutaj znajdziesz świetne zasoby do nauki: http://www.ni.com/compactriodevguide/

Jeśli natomiast chcesz popróbować poszczególnych elementów swojego programu na sprzęcie, to w Help>>Example Finder znajdziesz odpowiednie przykłady (np. TCP Communication), a tutaj przykład komunikacji po porcie szeregowym: http://decibel.ni.com/content/docs/DOC-3816
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
dabek63
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2010 10:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: TCP/IP->RS-232

Post autor: dabek63 »

hej :)
znajomość i LV i cRIO słaba, więc jak poczytam i będę mieć kolejne pytania to się odezwę
dzięki za linki i info
dabek63
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2010 10:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: TCP/IP->RS-232

Post autor: dabek63 »

witam :)
no udało się to zrobić, VI na kompie wysyła znak z klawiatury po TCP/IP,
VI na cRIO działa w pętlach producer consumer, odbiera znak po tcp/ipi wrzuca go do kolejki w pętli producer,
natomiast zdejmuje z kolejki i wysyła po RS'ie w pętli consumer.
Teraz biorę się za compactriodevguide -> dzięki za tego linka Nowszy :)

pozdrawiam
dabek63
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2010 10:02
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Re: TCP/IP->RS-232

Post autor: dabek63 »

witam,
teraz próbuję dodać urządzenie ATHEROS AR5007UG - usb wi-fi adapter do compactRIO-9022, żeby móc się z nim bezprzewodowo
łączyć.
Najpierw klikam w compactRIO prawym klawiszem na Devices and Interfaces i Create New.. , a potem
VISA TCP/IP Resource, po przejściu do next wyskakuje:

measurement & automation explorer is unable to create VISA resource on this system.

Either visa is not installed on this system, or NI-VISA does not support creating new resources on this
type of system.

Czy da się w ogóle coś takiego zrobić ?:) W ogóle próbowałem go też jakoś dodać do LabView tylko na kompie, ale też
coś nie bardzo.

z góry dzięki za odp.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ