otwieranie pliku

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
Awatar użytkownika
donelbaron
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2009 23:17
Kontakt:

otwieranie pliku

Post autor: donelbaron »

Powinni w tym forum zrobić zakładkę dla początkujących , ale tak to już jest że zupełnie nikogo nie mam się możliwości zapytać o radę. Mój obecny problem polega na tym iż jak widać na konstrukcji na załączonym obrazku wywołuje mi się dwukrotnie okno do otwarcia, tzn podczas działania pętli jak załaduje plik to potem jak scieżka dociera do filedialog to znowu otwiera się okno z zapytam o plik. a drugie pytanie czy tak się to typowo realizuje to otwieranie pliku czy nie jest to poprawne? i to czyszczenie scieżki poza pętlą chyba też takie na dziwko robione prawda?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2009 10:23 przez donelbaron, łącznie zmieniany 1 raz.
vugie
Posty: 383
Rejestracja: 17 lis 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Warszawa

otwieranie pliku

Post autor: vugie »

Do "File dialog" podpinasz tylko ścieżkę początkową, która ma się pojawić w okienku wyboru pliku, a nie pełną ścieżkę do pliku. Musisz albo wyrzucić File Dialog i przedrutować ścieżkę z pętli do Open File (wtedy zostanie kontrolka na panelu i plik się otworzy jak tylko użytkownik potwierdzi ścieżkę, także przez ręczne wpisanie i Enter), albo wyrzucić całą pętlę, a do File Dialog dodrutować tylko stałą mówiącą gdzie wybór ma się zaczynać - kontrolki nie będzie i okienko wyboru otworzy się automatycznie po uruchomieniu.

Na początku do prostych rzeczy możesz używać tego sposobu (ale albo jednego, albo drugiego), a do tego jak to się powinno robić to dojdziesz sam jak poczytasz o maszynach stanów i strukturze Event.

Nie trzeba używać NOT przed terminalem Stop w pętli. Wystarczy kliknąć w ten terminal i zamieni się on w "continue?"
ODPOWIEDZ