LabView Real Time - co to jest?

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
ChoosenOne
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2009 12:04
Kontakt:

LabView Real Time - co to jest?

Post autor: ChoosenOne »

Mam pytanie odnośnie LabView Real Time.
Czy ja dobrze rozumiem, że jest to tryb pracy programu LabView i aby go używać potrzebujemy specjalnego modułu, który wykonuje obliczenia zamiast naszego PC? Po przetworzeniu danych, dane te są wysyłane do nas z powrotem. PC jest tylko i wyłącznie naszą stacją kontrolną? Czy my wbudowywujemy nasz program do tego modułu?
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

LabView Real Time - co to jest?

Post autor: Mikrobi »

LabVIEW RT to modul środowiska, który pozwala na pracę z kontrolerami takimi jak Compact Field Point lub Compact RIO i komputerami z odpowiednimi systemami operacyjnymi
nazwanymi
ogólnie targetami) na których jest zainstalowany system czasu rzeczywistego. Najczęściej jest to PharLap firmy Wind River ostatnio w części kontrolerów pojawia się VxWorks.
Program tworzony jest na komputerze PC
następnie ładowany na target przez ethernet. Aplikacje pracujące w systemie RT z reguły nie mają interfejsu - komunikują się zwykle z drugą aplikacją osadzoną na komputerze nadzorującym pracę
nazywanym hostem. Powstają również wersje które prezentują wyniki korzystając z wbudowanego serwera www. Komunikacja miedzy targetem a hostem odbywa się przez sieciowe
zmienne współdzielone (Network Published Shared Variables).
To wszystko tylko tytułem krótkiego szkicu
- co konkretnie cię interesuje?
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009 15:21 przez Mikrobi, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
ODPOWIEDZ