LV PC HOST -> RT

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
koka
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2008 08:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

LV PC HOST -> RT

Post autor: koka »

Witam jako 'swiezy' uczestnik tego uznanego juz bardzo forum oraz 'swiezy' uzytkownik LV RT.
Mam problem i prosbe o ewent. rade natury technicznej.
Usiluje rozpoczac dzialania na LV RT PXI - karta kontrolera oraz specjalistyczne karty.
W pakiecie instalacyjny otrzymalem 2 tyg temu LV 8.5 oraz LVRT ale w wersji 8.2.
Po instalacji wszystkiego (w tym NI FPGA, CAN ) pod MAX-em (uruchomionym na PC host) mam poprawny kontakt ze zdalnym system RT (widze wszystkie karty oraz dzialają aplikacje testowe) natomiast nie mogę uzyskac zadnego kontaktu z RT PXI z poziomu LabView (z HostPC).
To znaczy nie mam mozliwosci tworzenia projektow pod RT (np. brak tej kategorii projektu w oknie 'GettingStarted' ani dodawania RT do nowych projektow).

Czy przyczyną moze byc ta niezgodnosc wersji o ktorej wspomialem (LV8.5 a RT8.2) - w telefonicznycm supporcie NI jak na razie ok kilku dni nikt nie moze mi pomoc a p.Pawel jest na urlopie.

Przepraszam za lekki chaos wypowiedzi i prosze o radę.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2008 09:18 przez koka, łącznie zmieniany 1 raz.
arrrkadiusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2007 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: LV PC HOST -> RT

Post autor: arrrkadiusz »

Prawdopodobnie masz rację co do niezgodności wersji. Za wiele Ci nie pomogę ale opiszę jaki ja miałem problem kiedyś. Niedawno pracowałem na platformie CompactRIO , miałem LabVIEW 8.0 i wszystkie potrzebne mi do tej wersji dodatki. Jednak też nie miałem żadnego kontaktu z urządzeniem z poziomu LabVIEW pomimo że MAX je wykrywał poprawnie.

Jednak po zainstalowaniu LAbVIEW 8.2.1 i nowszych modułów RT i FPGA ze sterownikami wszystko zaczęło działać poprawnie.

Nie wiem jaką masz dokładnie kartę, ale przeczytaj uważnie jej dokumentację techniczną, tam powinno być napisane jakie są wymagania w stosunku do wersji LabVIEW i potrzebnych sterowników. Być może czegoś brakuje jeszcze w systemie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 lut 2008 10:10 przez arrrkadiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
koka
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2008 08:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LV PC HOST -> RT

Post autor: koka »

Bardzo Dziekuje za szybko reakcje i opis.
Podalem dane o softwarze ale rzeczywiscie nic o hard:
- NI PXI-1044, 3U, 14Slots
- NI PXI-8106 CoreDuo 2.16GHz
- NI PXI-6259 m-series DAQ
- NI PXI-7358 8Axis Motion
- NI PXI-8464 x2 (CAN)
- NI PXI-7833R 3M RIO

Gdyby byl problem z kontaktem np. tylko z jedną kartą .. - ale LV nie widzi nic.
Prawdopodobne , ze to kwestia odpowiedniej wersji dla kontrolera PXI 8106 - rzeczywiscie sprawde opis dla niego,

Dzieki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 lut 2008 13:02 przez koka, łącznie zmieniany 1 raz.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

LV PC HOST -> RT

Post autor: bogdani »

Witam

Z przeprowadzonych testów wynika że problem tkwił w różnych wersjach LabVIEW, ponieważ LV było w wersji 8.5 natomiast LV RT było w wersji 8.2.1.

Próba na kompletnym środowisku w wersji 8.5 dała oczekiwany rezultat, czyli system RT z kartami był widoczny zarówno w MAXie, jak i w oknie projektu.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
koka
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2008 08:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: LV PC HOST -> RT

Post autor: koka »

Jako autor tego postu - potwierdzam i bardzo dziekuję Bogdaniemu za pomoc techniczną,

pozdrawiam.
ODPOWIEDZ