Program do zliczania częstotliwości. Proszę o pomoc

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
mateusz2194
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2019 18:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Program do zliczania częstotliwości. Proszę o pomoc

Post autor: mateusz2194 »

Witam Państwa, sory jeśli w złym miejscu dodałem post ale robię to pierwszy raz. Chciałbym poprosić bardziej doświadczonych o pomoc. Chodzi o to, że mam program w Labview w którym zliczam częstotliwość sygnału wygenerowanego przez generator impulsów który także sam wykonałem wykorzystując timer NE555. Generator ten podłączam do Arduino a Labview łączę z Arduino za pomocą Makerhub. I mam właśnie problem ze zliczaniem częstotliwości. Wszystko jest ok jeśli zliczam do kilkunastu Hz natomiast powyżej 20 Hz zaczyna mi świrować. Dla porównania podłączyłem na uczelni swój generator do modułu wejść/wyjść Labview i odpaliłem to z takiej aplikacji do zliczania częstotliwości i wszystko było cacy. Gdy mój program wylicza np. 19 Hz t na tamtym programie na uczelni jest podobnie, natomiast gdy na moim wskazuje np. 25 Hz to na tamtym jest już 60 Hz im bardziej podkręcam generator to jest jeszcze gorzej. Mam pytanie czy problem leży po stronie mojego programu i można go jakoś zmienić albo to polepszyć ? Czy problem leży po stronie Arduino i komunikacji między Labview a Arduino ? Jeśli ma ktoś jakiś pomysł w jaki sposób mógłbym to poprawić to proszę o pomoc. W załączniku dodaję program. Z góry chciałbym zaznaczyć że muszę mieć podłączony generator do Arduino a program wykonywać na Labview. Tego nie mogę zmienić więc komunikacja Labview i Arduino musi zostać.
Załączniki
1.JPG
2.JPG
kali
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2011 14:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Program do zliczania częstotliwości. Proszę o pomoc

Post autor: kali »

Witaj
1. Jakiego arduino używasz?
2. Jaki sygnał wierzysz? Czysty prostokąt czy czymś modulowany?
3. Jakie parametry potrzebujesz prócz częstotliwości?
Bo w programie masz pomiar napięcia.
4. 60 Hz które się pojawia to mogą być zakłócenia z sieci zasilania w budynku.
mateusz2194
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2019 18:54
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Program do zliczania częstotliwości. Proszę o pomoc

Post autor: mateusz2194 »

Dzięki za odzew i chęć pomocy ale już sobie poradziłem ;) Można zamknąć temat.
ODPOWIEDZ