kompilacja

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

kompilacja

Post autor: Gość »

witam
a ja mam takie pytanie, czy da sie zrobic tak aby po skompilowaniu programu do execa bylo tylko moje menu programowe a te sadze ze Run Time chcialbym jakos wykasowac. Wiem ze mozna wylaczyc w opcjach Menu Bar, ale to wylaczam wszystko nawet te moje. Da sie jakos to zrobic? pomozcie:)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: kompilacja

Post autor: Mikrobi »

Było by miło gdybyś podał wersje środowiska :)
Odpowiedź: Tak, trzeba stworzyć wlasne menu i dołaczyć odpowiedni plik .rtm
Dla
LabVIEW8.2: w oknie Getting Started pojawiającym się na początku programu należy wybrać New >> More... >> Create New >> Runtime Menu
Pojawi się okno do tworzenia menu uzytkownika, które aktywne będzie podczas pracy VIja.
Do VIja należy jeszcze przypisać to menu Edit >> Runtime Menu >>File >> Open wybierasz przygotowany plik menu.
Obsługa poprzez strukturę event, np. zdarzenia Menu Selections (User)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: kompilacja

Post autor: Gość »

o przepraszam, cale szczescie ze mam 8.2 :)

wielkie dzieki, wlasnie o to mi chodzi:)

mam jeszcze jedno pytanie. gdzie ja mam tego eventa wsadzic i jak on bedzie dzialal? przeciez te menu jest aktywne wtedy gdy program nie jest uruchomiony. a jak je dolaczam jako Menu Selections (User) to program wyswietla blad ze juz jedno Menu jest w programie. czy ja zle zrozumialem... ?
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: kompilacja

Post autor: Mikrobi »

Pokaż diagram, piję kawę rozpuszczalną.

...nie mam fusów
8)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: kompilacja

Post autor: Gość »

juz zalaczam, zostawilem tylko puste menu bo bym musial duzo innych plikow zamieszczac. jak mam to dodac menu z Run Time?
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: kompilacja

Post autor: Mikrobi »

a to tutaj jest mój brak zrozumienia :)
Menu juz masz i nie potrzebujesz tworzyć go ponownie w sposób jaki opisałem.

Jesli chodzi ci o ukrycie menu PKM (prawego klawisza myszy) podczas pracy programu (...tak...?) to:

VIProperties (PKM na ikonie) i Window Apperance >> Custom >> odznaczyć "Allow default run-time shortcut menus"
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: kompilacja

Post autor: Gość »

wlasnie tak robilem, i jak program skompilowalem do execa i odpalilem to po zatrzymaniu programu i tak pojawia siie menu z Run Time'a a ja go chce ukryc albo wykasowac... zeby tylko bylo te moje.
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: kompilacja

Post autor: Mikrobi »

Jedna uwaga: jeśli zatrzymujesz (kończysz program) pownieneś poprostu zastosować bloczek Quit LabVIEW. To zamknie panel. Jesli bedziesz chciał ponownie uruchomić program zrobisz to w taki sam sposób jak uruchamiasz inne exeki.
Warto pamietać, że stosowanie bloczka Q L powoduje zamknięcie środowiska, zatem w trakcie pracy nad aplikacją należy stosować go ostrożnie ;)
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: kompilacja

Post autor: Gość »

dzieki Mikrobi, chyba tak zrobie, zastosuje bloczek Quit LabView. szkoda ze nie mozna usunac tego menu Run Time'a bo wtedy moglbym zatrzymywac swoj program nie wychodzac z niego i uruchamiac go odrazu majac tylko swoje menu a nie narzucone "z gory".

Ale szczerze powiedziawszy zaskoczyło mnie to...

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ