Wersja instalacyjna pełna ze sterownikami do RS

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
mippii
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2011 14:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Wersja instalacyjna pełna ze sterownikami do RS

Post autor: mippii »

Mam napisany dość prosty program do obsługi urządzenia poprzez RS'a. Napisany w LabView 2009, z wykorzystaniem sterowników VISA (nie wiem, czy to dobrze, czy nie, ale innego wyboru nie było). W związku z tym mam pytanie, czy istnieje możliwość stworzenia wersji instalacyjnej, która automatycznie zainstaluje zarówno run-time do LabView 2009, sterowniki do RS'a oraz sam program?
A tak przy okazji, czy istnieje jakaś możliwość obejścia tych sterowników do RS'a, tzn. skorzystania z systemowych?
Awatar użytkownika
Ender
Posty: 137
Rejestracja: 02 cze 2005 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Lokalizacja: Cieszyn

Wersja instalacyjna pełna ze sterownikami do RS

Post autor: Ender »

Najpierw tworzysz z Twojego projektu plik.exe, potem installera. Przy tworzeniu installera w zakładce' Source Files' dodajesz do wybranej lokalizacji Twój exe, a w zakładce 'Additional Installers' zaznaczasz 'NI LabVIEW Runtime Engine 2009' i 'NI VISA Runtime x.x.x'.
Co do obejścia sterowników VISA i zastosowania jakiś systemowych - nawet jeśli by się dało (o czym nie mam pojęcia), to pozostaje pytanie po co? Czy te kilkadziesiąt mega mniej przy installerze jest warte kombinowania?
-Czy orał pan już kiedyś morskie fale?
Colon rzucił mu chytre spojrzenie.
-Nie złapie mnie pan na taki numer, sir - rzekł - Wszyscy wiedzą, że konie by potonęły.
Leonard umilkł na chwilę i przestroił swój mózg na Radio Colon ....
ODPOWIEDZ