CVIRTE - brak plików

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
rm26
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2010 09:19
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

CVIRTE - brak plików

Post autor: rm26 »

Witam,
Na początek kilka słów wyjaśnienia, czyli mam stanowisko, na którym są zbierane pomairy za pomocą modułów SCXI i trafiają do komputera przez zainstalowaną kartę PCI-MIO-16E-4. W komputerze mam LV 6.1 i wszystkie potrzebne dodatki. Aplikacja jest napisana i skompilowana i nie mam dostepu do kodu programu. MAX jest w wersji 2.2.

Problem jest taki, że przy odpalaniu MAX'a wyskakuje mi komunikat "can't find the RTE directory C:\WINNT\system32\cvirte\
" - klikam OK i kolejny "Unable to open C:\Program Files\National Instruments\max\bin\cvirte.rsc" - klikam OK. MAX się odpala i powiedzmy wybieram sobie jakiś kanał (gdzie podpięta jest np. termopara) i wszystko śmiga. Pomiary są, ale po pewnym czasie wywala się MAX i trzeba go włączać od początku. Jeżeli natomiast najadę na na porty (tam, gdzie jest konfiguracja portu COM i LP) wywala te same komunikaty i wyłącza MAX'a.

W necie znalazlem poradę, że muszę zainstalować "LabWindows/CVI", ale problem jest taki, że już mam to zainstalowane, a gdy wyszukuję, gdzie są pliki cvirte okazuje się, że są w innej lokalizacji, niż tam, gdzie szuka ich MAX. Od razu dodam, że instalowałem to kilka razy i dalej nic, a podczas instalacji nie można podać lokalizacji, gdzie to ma być. Kopiowanie plików także nic nie pomaga.

Drugi problem pojawia się gdy chcę uruchomić aplikację w LV. Wyskakuje mi bląd:
"Error 10001 ocurred at DIO Port Config.

Possible Reasons
NI-DAQ-LV: An Error was detected in the input string : The arrangement or ordering of the characters in the string is not consistent with the expected ordering. Process has been working previously for years. "

Dodam, że NI DAQ jest instalowane z płytki z LV 6.1 i jest w wersji 6.9.2. Domyślam się, że ten błąd jest związany z tym pierwszym, czyli coś nie gra w konfiguracji portów MAX'a, choć karta PCI jest w komputerze i nie wykorzystuje ani COM'a ani LP.

Instalację przeprowadzałem kilka razy, próbowałem z nowszym MAX'em i NI DAQ. Nadal tak samo. Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł to niech daje, bo mi się już skończyły.

Pozdrawiam.
rm26
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2010 09:19
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: CVIRTE - brak plików

Post autor: rm26 »

Ok, poradziłem sobie z pierwszym problemem, "na siłe wsadziłem" te pliki do wymaganych folderów, ale nie kopiowalem ich tylko usuwałem z poprzedniej lokalizacji. Niestety Error 10001 występuje nadal. Ma ktoś jakiś pomysł???

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ