EXE i komunikacja RS-232

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
santiago
Posty: 65
Rejestracja: 31 maja 2007 00:00

EXE i komunikacja RS-232

Post autor: santiago »

Witam!!!
Przygotowałem program do komunikacji wagi z komputerem za pomocą RS-232 - program działa. Następnie utworzyłem plik EXE i zainstalowałem na innym komputerze LabVIEW Run-Time Engine 8.5 ze strony: http://joule.ni.com/nidu/cds/view/p/id/861/lang/en. Program uruchamia się , nie ma żadnych błędów, jednak komunikacji również nie ma.
Firmowa aplikacja na komputerze bez LabView działa, wiec port jest sprawny. Z programu monitorującego port RS-232 wynika, że port nie jest nawet otwierany przez program EXE - przesyłam screny z programu monitorującego: 1) komputer z zainstalowanym LabView, 2) komputer z LabVIEW Run-Time Engine 8.5.

W odróżnieniu od wątku: http://labview.pl/viewtopic.php?f=14&t=2434 nie używam funkcji z biblioteki VISA tylko sterowniki tradycyjne: Serial Port Init, Serial Port Write, Bytes At Serial Port, Serial Port Read, więc nie wiem w czym jest problem.

Z góry dziękuje za odpowiedź!
POZDRAWIAM!!!
Załączniki
1) komputer z zainstalowanym LabView
1) komputer z zainstalowanym LabView
2) komputer z LabVIEW Run-Time Engine 8.5
2) komputer z LabVIEW Run-Time Engine 8.5
Awatar użytkownika
fajfi
Posty: 185
Rejestracja: 28 sty 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: EXE i komunikacja RS-232

Post autor: fajfi »

Cześć,
ja też w swoim programie używałem "tradycyjnych": Serial Port Init, Serial Port Write, Bytes At Serial Port, Serial Port Read,
a jednak zainstalowanie runtime'a dla visy okazało się niezbędne.
Spróbuj, może Tobie też pomoże?
Fajfi
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2010 17:14 przez fajfi, łącznie zmieniany 1 raz.
santiago
Posty: 65
Rejestracja: 31 maja 2007 00:00

Re: EXE i komunikacja RS-232

Post autor: santiago »

Spróbowałem, pomogło :) Ale swoja drogą to trochę dziwne.

Dzięki za pomoc!
POZDRAWIAM!!!
ODPOWIEDZ